اينتل دو محصول جديد از سري پردازنده‌هاي Core i5 و Core i7 خود با قابليت افزايش سرعت پردازنده مركزي رايانه بيش از سرعت تعيين شده را معرفي كرد و توضيح داد كه به زودي آنها را در نمايشگاه كامپيوتكس به نمايش مي‌گذارد.

به گزارش فارس، پردازنده دوهسته‌اي i5-655K با توان 3/2 گيگاهرتز و پردازنده چهارهسته‌اي i7-875K با توان 2/93 گيگاهرتز دو محصول جديد اينتل محسوب مي‌شوند كه مي‌توانند در صورت نياز توان داخلي خود را از ميزان تعيين شده افزايش دهند.

براي اين دو پردازنده فناوري Turbo Boost در نظر گرفته شده است تا بر اين اساس سرعت آنها در صورت نياز به 3/46 و 3/6 گيگاهرتز برسد كه البته با قابليت اوركلاك، كاربران مي‌توانند به دنبال استفاده از سيستم‌هاي خنك كننده پيشرفته از اين پردازنده‌ها با سرعت 3/8 گيگاهرتز نيز استفاده كنند.

براي دو پردازنده مذكور به‌ترتيب حافظه كش(Cache) چهار و 8 مگابايتي Level 3 در نظر گرفته شده است. شركت اينتل اعلام كرده است كه كاربران مي‌توانند از پردازنده i7-875K در هنگام اوركلاك قابليت‌هاي يك پردازنده 8 هسته‌اي را در اختيار داشته باشند.

پردازنده Core i5-655K با قيمت 216 دلار وارد بازار مي‌شود كه بر اين اساس 40 دلار از مدل Core i5-650 گران‌تر است و پردازنده Core i7-875K به قيمت 342 دلار، يعني 220 دلار ارزان‌تر از مدل Core i7-870 به فروش مي‌رسد.

مركز ExtremeTech در پايان بررسي خود روي اين پردازنده‌ها اعلام كرد كه هر دو آنها براي پردازش محاسبات مربوطه با توان 4 گيگاهرتز فعاليت كرده‌اند.

بیشتر بدانید:   تخفیف ۷۵ درصدی مودم‌های وایمکس ایرانسل در ۴ استان

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.