استثنا به دلیل فرارسیدن ایام عزاداری ماه محرم، این هفته رادیو بادیو قسمت ۶۹ ام روز دوشنبه منتشر شده است.

این هفته هم مثل چند هفته گذشته تحلیل های داغ و جذابی داشتیم روی موضوعاتی که کمتر به آن پرداخته می شوند، ولی بسیار حیاتی و مهم هستند، داشتیم.

رادیو بادیو قسمت 69
رادیو بادیو قسمت ۶۹

در قسمت شصت و نهم رادیو بادیو ابتدا به سراغ روش نوین و کم‌دردسری برای کنترل باروری خواهیم رفت، البته این‌بار برای آقایان! سپس با بررسی اعلان جرم صورت گرفته بر علیه آقای پاول دوروف واکنش ایشان و ابعاد چنین تصمیماتی را مورد بررسی قرار خواهیم داد. محصولات جدید آمازون را مرور خواهیم کرد و با کل‌کل‌های چند میلیارد دلاری ایلان ماسک و شرکت مرسدس بخشی از برنامه‌های بلندمدت توسعه خودروهای الکتریکی در جهان را بررسی میکنیم.

در هفته گذشته دستگیری مدیران سایت تاینی‌موویز تبعات و واکنش‌هایی در شبکه‌های اجتماعی داشت که خوب یا بد نظرات متناقضی برای مخاطب به‌همراه داشت، در بخشی از رادیو این هفته سعی می‌کنیم وجوه اصلی این نظرات و تبعات آن را بیان کنیم.

چیپ‌های فوتونیک جدیدترین فناوری توسعه یافته برای رسیدن به مرزهای بالای قدرت پردازش هستند که می‌توانند نوید بخش ساخت پردازنده‌ای با قدرت و بهره‌وری مغز انسان باشند که در رادیو نگاهی عمیق‌تر به این فناوری و ابعاد آن خواهیم انداخت.

نشریه معظم فوربز در هفه گذشته لیستی از ۲۵ تک‌شاخ (تک شاخ به استارت‌اپهایی گفته می‌شود که ارزشی بیش از یک میلیارد دلار داشته باشند) سال ۲۰۱۷ را اعلام نمود که بررسی جزئیات و آمارهای آن حاوی نکات جذابی برای علاقه‌مندان فناوری‌های نوین خواهد بود.

بیشتر بدانید:   رادیو بادیو قسمت ۰۶۲

در پایان به حواشی خبر قرارگرفتن شتابدهنده آواتک در گزارش‌ شتاب‌دهنده‌های ۲۰۱۶ گاست (Gust) و راستی‌آزمایی خواهیم پرداخت.

بنشینید و گوش کنید!

همراهان رادیو بادیو قسمت ۰۶۹

  • مسعود زمانی
  • محمودرضا فرهادی
  • وحید حجه فروش
  • حسین کزازی

کانال تلگرام برسام و رادیوبادیو رو فراموش نکنید. هشتگ‌های ما را هم حتما دنبال کنید. موضوعاتی که دوست دارید در موردشون بیشتر بدونید رو به ما بگید.

راستی میتونید از طریق استیچر رادیو ها رو توی iOS و Android بشنوید.

میتونید با توییتر در ارتباط با ما باشید اینجوری می‌تونیم ویژه‌برنامه‌های بهتری براتون تدارک ببینیم، با برسام و رادیوبادیو همراه باشید.

برای مشاهده آرشیو کامل پادکست های هفتگی رادیو بادیو به این لینک مراجعه کنید