ما در حین وب گردی در اینترنت گاهی ممکن است فایلی را دانلود کنیم . این فایل ها برای رفاه حال کاربران در تسریع عمل دریافت به صورت فشرده یا zip هستند.

برای اینکه فایل های فشرده را بازکنید و آن ها را استخراج با به اصلاح آشنا تر آن را extract کنید باید از برنامه های تخت ویندوزی استفاده و آن را تخلیه کنید. اما امروز برسام برای شما یک راه حل ساده دارد.

UnZIP

برنامه ای که امروز ما برایتان معرفی می کنیم یک برنامه ساده و کاربردیست که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.برنامه extract خود کار فایرفاکس چیزی جز UnZIP نیست.

برای شروع برنامه UnZIP را نصب کنید ( انتهای همین پست ). بعد از این کار اگر فایل فشرده ای را مشاهده کردید کافیست از منوی toolbar گزینه UnZIP را انتخاب و فایل را استخراج کنید. این کار به راحتی توسط خود مرورگر انجام می شود و نیازی به نصب برنامه های ویندوزی جداگانه برای استخراج فایل نیست .

یک نکته وجود دارد و آن هم اینکه در هنگام این کار سرعت مرورگر کمی پایین آمده و برای فایل های بسیار بزرگ ممکن است مرورگر اصطلاحا هنگ کند .

برای این که مرورگر را به حالت قبل برگردانید باید برنامه را غیر فعال کنید. اما این برنامه در بسیاری از موارد بدون مشکل خاص به کمک کاربران پرداخته و فایل های آنان را بی درد سر un zip کرده است .

برای افزودن UnZIP بر روی فایرفاکس از موزیلا کلیک کنید

2 دیدگاه ها

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید