در مطلب قبل نحوه عضویت در فیسبوک توضیح داده شد و همانطور که مطالعه کردید از ۳ گامی که فیسبوک برای شروع به استفاده از این سرویس گذاشته بود گذشتیم تا ابتدا تنظیمات حریم خصوصی را انجام دهیم. در این پست بصورت کامل به حریم خصوصی در فیسبوک می‌پردازیم.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از مجله اینترنتی نود ایران، تنظیمات حریم خصوصی برای ایجاد محدودیت در دسترسی به قسمت‌های مختلف پروفایل و اطلاعات انجام می‌شود.  اگر از کاربران قدیمی فیسبوک هستید هم توصیه می‌کنیم یک بار دیگر این تنظیمات را با ما مرور کنید. تنظیمات در بخش‌های مختلف فیسبوک قابل تنظیم و تغییر است که در زیر به آنها اشاره می‌کنیم.

وارد پنل کاربری خود در فیسبوک شوید و مانند تصویر بالا در گوشه بالا و سمت راست صفحه برروی Account کلیک کنید و از منوی باز شده Privacy Settings را کلیک نمایید. صفحه‌ای مانند «تصویر شماره ۲» باز خواهد شد.

1- تنظیمات اطلاعات پایه

برروی پیوندی که در قسمت Connecting on Facebook و با شماره ۱ مشخص شده است کلیک کنید. این بخش مربوط به اطلاعاتی است که دیگران برای جستجوی شما در دست دارند. بصورت پیش فرض تمام اطلاعات شما در این بخش قابل دسترسی است. برای مثال نام شما قابل جستجو است و با وارد شدن به پروفایلتان نام، تصویر، اطلاعات تحصیلی، محل زندگی و علایق شما و… قابل رویت است.

1-1- شما توانایی این را دارید تا نام خود را غیرقابل جستجو کنید. به این صورت کسانی که به دنبال نام شما بگردند پروفایل شما را پیدا نخواهند کرد! می‌توانید قابلیت جستجو را برروی Everyone (همه)، Friends of Friends (دوستانِ دوستان)، یا Friends Only (فقط دوستان) تنظیم نمایید.

۱-۲- امکان درخواست دوستی برای چه کسانی فعال باشد؟ همه یا فقط دوستانِ دوستان؟

۱-۳- چه کسانی امکان ارسال پیغام به شما را دارند؟ همه، دوستانِ دوستان یا فقط دوستان؟

۱-۴- لیست دوستانتان برای چه کسانی قابل رویت باشد؟ این بخش به جز سه مورد بالا دارای امکان Customize یا سفارشی کردن نیز می‌باشد. با کلیک بر روی Customize پنجره‌ای مانند تصویر زیر نمایان می‌گردد:

همانطور که دیده می‌شود این پنجره دارای دو بخش است؛ بخش اول که می‌توان کسانی که امکان دسترسی به لیست دوستان را دارند را انتخاب کرد و قسمت دوم که در آن می‌توان دسترسی دیگران را به آن ببندیم. در بخش اول می‌توان مواردی همچون دوستانِ دوستان، دوستان، فقط خود من و افراد خاص را انتخاب کرد که با انتخاب افراد خاص می‌توانید نام آنها را در کادری که در زیر ظاهر می‌شود وارد کنید.

۱-۵- این بخش نیز برای تنظیم دسترسی به اطلاعات کار و تحصیلات شماست. و دارای ۴ قسمتی است که در شماره‌های پیش توضیح داده شد.

۱-۶- تنظیمات دسترسی به اطلاعات زادگاه و شهری که در آن ساکن هستید را می‌توانید در اینجا انجام دهید.

۱-۷- بخش آخر یکی از مهمترین تنظیمات این صفحه است. در فیسبوکِ شما ممکن است اطلاعاتی مانند دین، جناح سیاسی یا تفکر اجتماعی، تیم‌ها و ورزشکاران مورد علاقه، فیلم‌ها، برنامه‌های تلویزیونی، کتاب‌ها و موزیک مورد علاقه و اطلاعاتی درباره فعالیت‌های مختلف به ثبت رسیده باشد. اگر این امکان وجود داشته باشد که دیگران همه این فعالیت‌ها و علاقمندی‌هایتان را ببینند می‌توانند با علایق خود مقایسه و شاید دوست جدید شما باشند اما شاید زیاد جالب نباشد همه این اطلاعات را دودستی به دیگران تقدیم کرد، پس از این قسمت برروی آن محدودیت اعمال نمایید!

بعد از اعمال تغییرات در بخش‌های این صفحه برروی Back to Privacy در بالای همین پنجره کلیک کنید تا به صفحه اصلی تنظیمات بازگردید.

۲- به اشتراک گذاری در فیسبوک

تنظیماتی که در این بخش اعمال می‌شود مربوط به اطلاعاتی است که در فیسبوک به اشتراک می‌گذارید. همانطور که دیده می‌شود ۴ انتخاب کلی در دسترس شماست. تمامی اطلاعات برای تمامی افراد(۱)، دوستانِ دوستان(۲)، فقط دوستان(۳) و یا بصورت توصیه شده(۴) قابل دسترس باشد که توصیه ما تنظیم دستی با استفاده از کلیک برروی Customize Setting که در شکل با شماره ۲ نشان داده شده است. صفحه جدید دارای تنظیمات زیادی است که در ادامه توضیح می‌دهیم.

Things I share:

Posts by me: در قسمت Post by me می‌توانید پستهایی که ارسال می‌کنید را از دسترس بعضی‌ها خارج کنید. تمامی تنظیمات مانند تنظیمات بخش اول است که قبلا توضیح داده شده است.

Family: اگر از اعضای خانواده یا فامیل کسی در لیستتان وجود دارد و آنها را بصورت مجزا انتخاب کرده باشید می‌توانید این ارتباط را مخفی یا بصورت عام تنظیم نمایید.

Relationships: در فیسبوک امکان انتخاب تنظیم انواع Relationship وجود دارد. اگر دوست ندارید دیگران از اطلاع داشته باشند می‌توانید در اینجا آن را اعمال کنید.

Interested in and looking for: یکی از اهداف استفاده از فیسبوک برای بعضی‌ها آشنایی با دوستان جدید است. بخشی به نام Interested in and looking for وجود دارد که در آن می‌توان مشخص کرد که به دنبال چه جنسیتی هستیم اگر این قسمت را قرار است پر کنید پس دسترسی به آن را هم مدیریت کنید.

Bio and favorite quotations: بخش زندگی‌نامه و نقل‌قول‌های مورد علاقه‌تان را هم در Bio مدیریت کنید.

Website: اگر وبسایت یا وبلاگی دارید نیز می‌توانید سطح دسترسی به آدرس آن ایجاد کنید.

Religious and political views: می‌توانید دین یا نگاه سیاسی خود را در Religious and political views برای گروهی خاص مدیریت کنید و یا آن را برای همه قابل رویت نمایید.

Birthday: تاریخ تولدتان! دوست دارید چه کسانی از آن اطلاع داشته باشند؟

Places I check in to: محل‌هایی که در فیسبوک ثبت کرده‌اید.

اگر این بخش تیک داشته باشد یعنی محلی که آی‌پی شما نشان می‌دهد را بصورت عمومی نشان خواهد داد. برای روشن شدن مطلب برروی See an Example کلیک کنید. ممکن است پروفایل کسانی که در نزدیکی محل شما هستند نشان داده شود همینطور پروفایل شما برای آنها. البته برای کاربران ایرانی که از روش‌های مختلف برای ورود به فیسبوک استفاده می‌کنند محلی جدا از محل ایشان نشان داده می‌شود.

Edit album privacy: با کلیک بر روی این عبارت صفحه‌ای برای شما باز خواهد شد که می‌توانید دسترسی به آلبوم تصاویرتان را تنظیم نمایید. اگر در ابتدای کار هستید این بخش تنظیماتی برای شما نخواهد داشت چون هنوز آلبوم تصاویری نساخته‌اید. البته این تنظیمات را می‌توان در هنگام ساخت یا ویرایش آلبوم‌ها نیز اعمال کرد. مزیت این صفحه این است که در بلند مدت ممکن است آلبوم‌های مختلفی ساخته باشید که مدیریت آنها در بخش تصاویر کمی سخت است.

Things others share:

photos and videos I’m tagged in: دوستان شما این امکان را دارند که برروی تصاویر و ویدئوها برچسبی با نام شما اضافه نمایند. این امکان به دیگران امکان می‌دهد تمامی تصاویر و ویدئوهای شما را که در آلبوم دیگران قرار گرفته‌اند نیز ببیند. شما می‌توانید با کلیک برروی Edit Setting این امکان را محدود به افراد خاصی کنید.

Can comment on posts: امکان ارسال نظر برای پست‌ها را می‌توانید در این بخش مدیریت کنید.

Suggest photos of me to friends: این امکان را به دوستان می‌دهد تا با استفاده از شباهت شما با تصاویر دیگر شما را شناسایی کرده و نام شما را برای برچسب گذاری توصیه کند.

Friends can post on my Wall:اگر این بخش تیک داشته باشد به این معنی است که دوستانتان می‌توانند برروی دیوار پروفایل شما چیزی بنویسند. بطور پیش فرض این امکان فعال است.

Can see Wall posts by friends: در اینجا می‌توانید کسانی را که می‌توانند پست‌های دیوار پروفایلتان را ببینند مشخص کنید.

Friends can check me in to Places: می‌توانید با کلیک بر روی Edit Setting این امکان را فعال یا غیرفعال کنید. با فعال کردن آن دوستانتان می‌توانند در محل‌های مختلف از برچسب نام شما استفاده کنند.

Contact information:

در بخش پایانی نیز می‌توانید محدودیت دسترسی به اطلاعات ارتباطی را ثبت کنید. این اطلاعات شامل شماره تلفن همراه، شماره‌های تماس دیگر، آدرس، آی‌دی سرویس‌های چت و ایمیل‌های شما می‌باشد.

بعد از انجام تمامی تنظیمات این صفحه به صفحه اصلی تنظیمات برمی‌گردیم. برای اینکار به بالای صفحه مراجعه کنید و برروی Back to Privacy کلیک کنید. با اینکار به صفحه‌ای مانند «تصویر شماره ۲» خواهید رسید. در بخش Apps and Websites برروی لینک Edit your setting کلیک کنید. این بخش مربوط به تنظیمات دسترسی برای برنامه‌هاست.

Apps and Websites:

Apps you use: در این قسمت برنامه‌هایی که مورد استفاده قرار می‌دهید نمایش داده می‌شود اما چون هنوز کار با فیسبوک را آغاز نکرده‌ایم هیچ اپلیکیشنی دیده نمی‌شود. در آینده می‌توانید برنامه‌هایی که استفاده نمی‌کنید را در این بخش حذف کنید و یا دسترسی آنها را محدودتر کنید. پس این بخش همیشه یادتان باشد!

Info accessible through your friends: یکی از بخش‌های مهم در تنظیمات شما باید این بخش باشد. با کلیک برروی Edit setting پنجره‌ای باز خواهد شد که می‌توانید دسترسی اپلیکیشن‌های دوستانتان را به بخش‌های مختلف پروفایل خود محدود کنید. برای ایجاد محدودیت تنها کافیست تیک بخش مورد نظر را بردارید.

Game and app activity: چه کسانی می‌توانند آخرین فعالیت‌های شما را در اپ‌های مختلف نظاره کنند؟

Public search: اگر دوست ندارید اسمتان در جستجوهای انجام شده در موتورهای جستجو دیده شود می‌توانید برروی Edit setting کلیک کنید و در صفحه جدید تیک بخش Enable public search را بردارید.

تنظیمات این بخش نیز به اتمام رسید و تنها یک بخش باقیمانده. دوباره به تصویر شماره ۲ برمی‌گردیم.

Block lists:
این بخش در مراحل استارت فیسبوک چندان استفاده‌ای ندارد اما از آنجایی که این مقاله می‌خواهد بصورت کامل بخش‌های حریم خصوصی را توضیح دهد توضیح داده می‌شود. در بخش Block lists برروی لینک Edit your lists کلیک کنید. به صفحه‌ای هدایت خواهید شد که لیست بلاک‌های شما قرار دارد. یعنی اگر کسی یا برنامه‌ای را بلاک کرده باشید می‌توانید در این بخش مدیریت کنید.

Birthday: تاریخ تولدتان! دوست دارید چه کسانی از آن اطلاع داشته باشند؟

Places I check in to: محل‌هایی که در فیسبوک ثبت کرده‌اید.

اگر این بخش تیک داشته باشد یعنی محلی که آی‌پی شما نشان می‌دهد را بصورت عمومی نشان خواهد داد. برای روشن شدن مطلب برروی See an Example کلیک کنید. ممکن است پروفایل کسانی که در نزدیکی محل شما هستند نشان داده شود همینطور پروفایل شما برای آنها. البته برای کاربران ایرانی که از روش‌های مختلف برای ورود به فیسبوک استفاده می‌کنند محلی جدا از محل ایشان نشان داده می‌شود.

Edit album privacy: با کلیک بر روی این عبارت صفحه‌ای برای شما باز خواهد شد که می‌توانید دسترسی به آلبوم تصاویرتان را تنظیم نمایید. اگر در ابتدای کار هستید این بخش تنظیماتی برای شما نخواهد داشت چون هنوز آلبوم تصاویری نساخته‌اید. البته این تنظیمات را می‌توان در هنگام ساخت یا ویرایش آلبوم‌ها نیز اعمال کرد. مزیت این صفحه این است که در بلند مدت ممکن است آلبوم‌های مختلفی ساخته باشید که مدیریت آنها در بخش تصاویر کمی سخت است.

Block users:نام یا ایمیل افراد مزاحم را در بخش مربوطه وارد کنید و بطور کامل از دستشان راحت شوید! البته این بخش مربوط به افراد مزاحم است نه دوستانی که می‌خواهید دوستی‌تان را با وی تمام کنید!

Block app invites: بعضی اوقات دوستی دارید که نمی‌خواهید دوستی‌تان را تمام کنید اما میزان بسیار زیاد ارسال دعوتنامه برای برنامه‌های مختلف اذیتتان می‌کند! می‌توانید امکان ارسال دعوتنامه‌های او را غیرفعال کنید!

Block event invites: در فیسبوک امکان دعوت به رخدادهای مختلف نیز وجود دارد. اگر دوستی دارید که عاشق رخدادهای مختلف است و هرروز تعداد زیادی دعوتنامه رخدادهای مختلف برای شما ارسال می‌کند از این بخش ارسال دعوتنامه‌ها را از طرف وی غیرفعال کنید.

امیدوارم متن طولانی این نوشته اذیتتان نکرده باشد. بهتر است این بخش‌ها را با برنامه و هدفی که برای استفاده از فیسبوک دارید تنظیم نمایید و هر از چندگاهی نیز نگاهی به آنها بیاندازید. از این پس می‌توانید کار با فیسبوک را شروع کنید.

69 دیدگاه ها

 1. با درود . به تازگی بعد از ثبت نام در فیسبوک از کاربران شماره موبایل میخواهد تا کدی را برای تایید به موبایل آنها بفرستد و بعد کاربران آن کد را وارد کنند تا اکانت انها فعال شود . من موبایلم رو وارد کردم و کد کشور رو هم ایران قرار دادم ولی هیچ اس ام اسی برای من نیامد . هر کاری کردم نشد . حالا چکار باید بکنم ؟ واقعا خیلی بد شده . اگر اینطور باشه که دیگه ایرانی ها نمیتونن عضو فیسبوک بشن چون من با وی پی ان هم رفتم ولی گویا نمیشه . لصفا جواب بدید منتظرم

 2. اطلاعات جالبی داشتید ولی میخواستم با موبایل عضو فیس بوک بشم که اطلاعاتی دربارهی این کار در مطالب شما پیدا نشد با تشکر

 3. من تازه عضو فیس بوک شدم میخوام نوشته های قشنگی ک دارم بذارم باید چیکار کنم؟آخه هرجا گشتم واسه عکس ها بود!میشه جوابمو بفرستی به ایمیلم؟

 4. سلام لطفا کمک کنید من تو فیس بوک هر صفحه ای رو لایک می کنم یا هر چیزی می نویسم برای همه میره که این شخص این موضوع و لایک کرده چه کار کنم که کسی نبینه ؟

 5. با سلام میخواستم بدونم این شماره تلفنی که فیس بوک میخواد از ما رو دیگران هم بعد از ثبت در فیس بوک می توانند ببینند. لطفا جواب رو به ایمیلم بفرستید. تشکر

 6. سلام
  وقتی در فیس بوک با کسی چت میکنم و میخوام از طریق دوربین ببینمش بالای صفحه ی چتم عکس دوربین وجود نداره فقط یه ضربدر هست و یه ستاره و یه عکس دوقولوی به هم چسبیده که برای دعوت دیگری به چت هستش دیگه عکس دوربین نیست .
  حالا چیکار میتونم بکنم تا دوربین رو تنظیم کنم ؟؟؟؟

 7. سلام. مرسی بابت مطالب خوبتون. میشه لطف کنین نحوه غیر قابل جست و جو بودن اسم توی فیس بوک رو یه جور دیگه توضیح بدین. اینایی رو که نوشتین پیدا نمی کنم.

 8. سلام دوست عزیز من رمز فیس بوکم فراموش شده وبا ایمیلی که اونو ساختم هم رمزش فراموش شده و و دیگه به اون ایمیل دسترسی ندارم .
  می خواستم از شما کمک بگیرم بدونم که راه دیگه ای هستش که من بتونم این فسی بوک رو باز کنم و شماره موبایل هم صفحم نزاشته بودم که بتونه فیس بوک برام رمز جدید smsکنه خواهش می کنم کمکم کنید اگر هزینه هم داره بهم بگید ممنون میشم

 9. سلام.تازگي ها براي ساختن فيس بوك ازت رمز ميخواد چيكاركنم.هرچي كد و شماره موبايل را ميخواد نمياد.اعصابم خورد شده.تورا خدا يه كاري كنيد

 10. سلام برای ثبت نام در فیس بوک شکاره تلفن میخاد اونم هر چی میزنیم کد ارسال نمیشه چیکار کنیم خواهشن اگه میدونید راهنمایی کنید مرسی

 11. ببخشید مزاحم شدم میخواستم درموردقفل کردن شماره م تو فیسبوک بدونم چوووون شمارمو تونستن بردارن؟؟؟؟؟چطوراینکارو بکنم خواهش میکنم سریع جواب منو بدین حیاتیه

 12. سلام خسته نباشید که اینقد به فکر ما هستید و همیشه دشمن رو نا امید میکنید .واقعا از ته دل میگم چه ایران نباشد تن من نباد.درود بر ایرانی که هر جا هست به جر افتخار نداره.خدا قوت.

 13. سلام من هم مشکل شماره تلفن داشتم یه شماره دیکه رو وارد کنید به شماره جدید رمز فرستاده میشه چون واسه ساختن ایمیل چند بار شمارمو وارد کرده بودم قبول نمیکرد ولی به شماره جدید ارسال شد

  • تنها می تونین سطح دسترسی تعریف کنین که یه سری افراد نتونن ببینن وگرنه راهی نیست برای عدم سیو کردن انها

 14. سلام ببخشید من یه مشکلی دارم اگه مشه لطفا هر چه زودتر کمکم کنید من میخوام تاریخ پیوست به فیس بوکم رو تغیر بدم تاریخ پیوست من 19 فروردین هست میخوام بیارمش خرداد ماه ممنون از سایت خوبتون.

 15. سلام من تاالان دوتا آی دی ساختم عضو فیس بوک شدم اما هردوش بعده 2روز میاد ادامه من ادامه رومیزنم میره دوباره ادامه این یعنی چی؟؟؟؟اصن صفحه ی فیس بوکمونمیاره خسته شدم

 16. سلام من وقتی با گوشی موبایلم وارد فیس بوک میشم وچت می کنم در قسمت چت مکان زندگی من را نشون میده چیکار کنم که غیر فعال بشه

 17. سلام میخواستم بدونم از کجا میشه فهمید بلاک شدم یا نه؟اینکه تو صفحه چتم قبلا اسم دوستم بود الان نیست چون حرفمون شده نشانه بلاک شدنمه و اینکه چتای قبلیمون هستن هنوز و میتونم صفحشو باز کنم اسمشو به عنوان دوست دارم فقط تو صفحه چت پایین نیست تو چت بالای صفحه میاد ولی علامتش خاموشه مرسی منتظر جوابم و اینکه من هیچ تنظیماتی واسه چتم نزدم یعنی هر کی با من دوسته میتونه چتمو بخونه آیا؟بازم ممنون

 18. سلام میشه کمک کنید من امروز ظهر وارد فیس بوک شدم الان دیگه نمیتونم ازم سوال امنیتی میپرسه یادم نیست چی وارد کرده بودم تونستم پسوردمو عوض کنم و ایمیل هم برام اومد ولی نمیتونم وارد صفحم بشم توروخدا کمکم کنین

 19. با سلام
  می شه بهم بگین چطور ارتباطات با یک فرد دیده نشه یعنی اگه پستتو لایک کنه یا برات کامنت بزاره فقط خودت ببینی واین مورد فقط برای اون فرندت صادق باشه .خیلی ممنون می شم کمکم کنید

  • اگر به عنوان نام کاربری انتخابش کردین کاریش نمیشه کرد ولی اگر در بخش پروفایل گذاشتینش می تونین برین و اونجا رو ویرایش کنید و حذفش کنید

 20. سلام ببخشید من قبلا فیس بوک داشتم که اول با ایمیل باز میکردم اما بعد باز نشد و با شماره ای که داده بودم بجای ایمیل با شماره باز میکردم.اما دیروز یه صفحه جدید باز کردم که باز وقتی شماره خواست شماره ی فیس قبلیمو دادم.الان دیگه صفحه قبلیم باز نمیشه فقط جدید و میتونم باز کنم.وقتیم میرم شماره تلفن و عوض کنم نمیشه ایران هم جزو کشورها نیست.لطفا کمکم کنین ممنون

 21. سلام من یه مشکل دارم که من در فیس بوک از طریق اپرا میرم ولی نمیتونم با دوستانم توی پی وی چت کنم وقتی پی ام میاد واسم کلا از برنامه اپرا خارج میشم.
  لطفا من را راهنمایی کنید با تشکر فراوان از شما

 22. سلام و عرض احترامات … من یه مشکل دارم فیس بوک مرا همیش یکی تعقیب دارد و ریپورت میکند آما من نمیدانم که ان شخص کی است میخواهم ان شخص را بشناسم ..
  بعد آیا کدام راهی وجود دارد تا مانع report در رفیس بوک شویم اگر راهی وجود دارد خواهش میکنم در جواب بفرستید تا از این مشکلات رها یابم …
  ممنون

 23. باسلام من موقع ورود به سایت فیسبوک که در صفحه ای که پسوورد میزنیم بعد وارد صفحه ی فیسبوکمون میریم اون صفحه ی وارد کردن پسووردم به کل عوض شده و بجاش یه صفحه ی سفید آورده که توش همه ی اون چیزهایی رو که بعد از ورود به صفحمون میتونیم ببینیم همه رو تو اون صفحه ی سفید رنگ نشون داده نمیتونم به فیسبوک برم لطفا بگین مشکل از کجاست …ممنون میخوام یوزر وپسووردمو وارد کنم

 24. سلام…من نمیتونم وارو فیسبوکم بشم…ایمیل وپسوردم رو صحیح وارد میکنم …اما واسه امنیت آی پی فیسبوکم رو میخواد…اگه میشه راهنمایی کنیین…مرررررسی

 25. با سلام من از طریق فیس بوک میخوام با دوستانم Backgammon بازی کنم ولی روی play with friends کلیک میکنم فقط صدا میده و جهت انتخاب دوستانم جهت بازی عکس العملی نشان نمیدهد لطفا مرا راهنمایی کنید

 26. سلام ممنون بابت مطالب مفیدتون
  من توی گوشیم فیسبوک نصب کردم و در قسمت about تمام پیج هایی که دیدن کردم و ویدیوها و موزیک و…. رو تماما نشون میده، من نمیخوام برای کسی قابل رویت باشه
  لطفا کمکم کنید یا از هیستوریم حذف بشن، یا قابل رویت برای دیگران نباشه
  ممنون میشم اگه کمکم کنید.

  • سلام می تونید به بخش Privacy & Policy رفته و در قسمت نمایش هر مورد که به صورت Public و یا Friends وجود دارد رو به صورت Only Me / Private تغییر بدید
   مانا باشید

  • =))
   سوالتون جالب بود
   حریم خصوصی فیسبوک این اجازه رو به شما نمیده
   شاید در صفحه ایشون، در آدرس بار، بعد از فیسبوک.کام بشه به اطلاعاتی دست پیدا کرد
   ضمنا میتونید در صورت فرند بودن، از کامنت های ایشون و چیزی که دوستان شون ممکنه منشن کرده باشن به این مورد دست پیدا کنین
   مانا باشید

 27. بخاطر مطالب خوبتون ممنون
  آیا همچنان فیسبوک این امکان رو به کاربر میده که کسانی که جزء دوستانش نیستن، محدودشون کنه که نتونن پیام بفرستن؟ من فقط میخوام کسانی که در لیست مخاطبینم هستن بتونن باهام چت کنن. اگه میشه لطفا با نسخه جدید فیسبوک بهم آموزش بدین

 28. تنظیمات فوق العاده مناسبی را منتشر کردید
  اما یک سوالی که همه ی ما داریم را در اینجا میافتم
  این که هر صحفه ی و یا بعضی از صحفه هاتی را که لایک میکنیم در مرض دید دوستان ام قرار میگیرد
  لطفا بگویید چه شود تا هیچ کس نبیند لایک های من را
  خیلی ممنون مرسی

  • سلام چنین امکانی در نوباوگی فیسبوک وجود داشت اما اکنون نزدیک به ۴ سال است که چنین امکانی از بین رفته است
   متاسفیم!
   مانا باشید

 29. سلام، من حدود یک سال پیش اکانت فیس بوکم رو دی اکتیو کردم،حالا با گوشی ک میخوام لاگ این شم ارور کد ۰۱ میده ، باید چیکار کنم که وارد اکانتم بشه؟!

 30. تازه وارد فیس بوک شدم . پس از یافتن شخص مورد نظر چطور میتونم بهش پیام بفرستم که به دستش برسه و از کجا متوجه بشم . اگه شخص مورد نظر خواست جواب پیام من رو بده من چه کاری در صفحه خودم باید انجام بدم تا اون شخص بتونه پیامش رو به من بفرسته ؟ ممنون میشم اگه راهنماییم کنید .

  • سلام
   می بایست در بخش بالای صفحه بر روی آیکن نامه کلیک کرده و پس از باز شدن، نام فرد موردنظر را تایپ کنید
   پس از آن یادگیری بسیار ساده است
   مانا باشید

 31. با سلام خدمت عزیزان محترم و با تشکر از راهنمایی های خوب تان همه مطالب های که توضیح فرمودید تک . تک . انها را کاری که در پیش دارم واجب است باید من بیاموزم مشکلی که دارم خیلی کامپیوتررا بلد و وارد نیستم چگونه برای رفع مشکل می توانم راهنمایی بگیرم

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید