شبکه جهاني اينترنت امروز تنها يک شبکه فراگير براي انتشار اطلاعات نيست. اينترنت امروز براي بسياري در جهان، اقيانوسي است که اقتصاد جهاني وابسته به آن است. امکان ندارد حرف به پول درآوردن از اينترنت برسد و يادي از شرکت گوگل نشود.

به گزارش  مجله بایت، کارشناسان اين شرکت آمريکايي، در آخرين تلاش خود قصد دارند تا اينترنت را از طريق تلويزيون به خانه‌هاي مردم بياورند.

مثلث بي‌نظير

گوگل در پروژه مشترکي با دو شرکت اينتل و سوني، قصد دارد تا سيستمي را تحت عنوان تلويزيون گوگل راه‌اندازي کند که راه مناسب‌تري براي سير و سفر در جهان اينترنت به‌وسيله تلويزيون‌هاي خانگي است.

بايد توجه کنيم که سه شريک اين پروژه، هر يک به‌تنهايي امپراتور اقليم حوزه فناوري مخصوص به خود هستند.

سه شريک تجاري احتمال داده‌اند که در اين پروژه از شرکت معتبر Logitech نيز براي ساخت يک کنترل از راه دور و يک صفحه‌کليد مخصوص استفاده کنند.

ديگران نيز سوداي اين پروژه را دارند

در سال‌هاي اخير، شرکت‌هاي ديگري مانند اپل نيز سعي کردند تا چنين سيستمي را ارائه دهند که در آن مردم بتوانند از طريق تلويزيون‌هاي خانگي براي دانلود فيلم و برنامه‌هاي تلويزيوني به اينترنت دسترسي پيدا کنند.

بر مبناي گزارشي از نيويورک‌تايمز، وسيله جديد گوگل مي‌تواند اين هدف را برآورده کند. اين وسيله مي‌تواند در ساخت تلويزيون‌هاي خانگي و ابزارهاي مشابهي مانند Blu‌Ray Players مورد استفاده قرار بگيرد.

اين وسيله هم‌زمان که به کاربران اجازه مي‌دهد تا شبکه‌هاي تلويزيوني را مشاهده کنند، آن‌ها را قادر مي‌سازد که از شبکه‌هاي اجتماعي اينترنتي، شبکه‌هاي اشتراک‌گذاري فيلم مانند يوتيوب و بازي‌هاي آن‌لاين استفاده کنند.

بیشتر بدانید:   Google Me، شبکه اجتماعی گوگل شكست خورد

هرجا اينترنت است، گوگل نيز هست

اين پروژه چندين ماه است که در مرحله پژوهش و توسعه قرار دارد.

از ميان اخبار چنين برمي‌آيد که هيچ‌يک از شرکاي گوگل در امر سياست‌گذاري پروژه دخيل نيستند.

اين اتفاق از اين‌روست که گوگل قصد دارد هر جايي که اينترنت مي‌تواند باشد، اين شرکت نيز حاضر بوده و تور بزرگش براي تبليغات اينترنتي را بيش از پيش بزرگ کند.

اين سياست ناشي از اين واقعيت است که درآمد گوگلي که در حال حاضر در بسياري ديگر حوزه‌ها نيز مشغول پروژه‌هاي بزرگ و معتبر است، بيش از هر پروژه‌اي، از محل تبليغات اينترنتي است.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.