سرويس اطلاع از تماس‌هاي ناموفق مشتركان تلفن همراه اكنون در اراك به‌صورت پايلوت راه‌اندازي شده است اما بايد شرايطي ايجاد شود كه مشترك بتواند سرويس مذكور را در كل كشور و هر جا كه تحت پوشش همراه اول است، داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام، “پيك تماس” نام تجاري سرويس MISSED CALL ALERT يا اعلام تماس‌هاي ناموفق است؛ اين سرويس زماني كه مشترك در مناطق پرترافيك شبكه حضور داشته باشد يا مجبور باشد گوشي خود را خاموش كند، شارژ گوشي‌اش تمام شده يا در مسير فاقد پوشش شبكه حركت كند، كاربرد دارد.

پس از روشن كردن گوشي يا در دسترس قرار گرفتن مشترك، پيامكي حاوي شماره تلفن، تاريخ و ساعت تماس از مبدا به مقصد تماس ارسال خواهد شد كه مشترك مي‌تواند پس از مشاهده پيامك از تماس‌هاي از دست رفته خود مطلع شود.

راه‌اندازي اين سرويس از طريق انتقال تماس‌هاي در دسترس نبودن به شماره 00988181 امكان‌پذير است و با ورود به منوي تنظيمات تماس، تماس‌هاي در دسترس نبودن (OUT OF REACH) را به شماره مذكور انتقال (DIVERT) كند؛ سرويس اطلاع از تماس‌هاي ناموفق مشتركان تلفن همراه اكنون در اراك به‌صورت پايلوت راه‌اندازي شده است.

اما با توجه به گفته مسوولان، راه‌اندازي سرويس اطلاع از تماس‌هاي ناموفق براي مشتركان كل كشور نيازمند فعال‌سازي سرويس مربوطه در همه سوييچ‌ها است و با توجه به اين كه سايت شركت ارتباطات سيار ايران داراي سه سوييچ از وندورهاي مختلف است.

براي فعال‌سازي سرويس ارايه اطلاعات تماس‌هاي ناموفق در كل كشور بايد شرايطي ايجاد شود كه مشترك در كل كشور، بتواند در هر جا كه تحت پوشش همراه اول است، سرويس مذكور را داشته باشد.

استفاده از اين سرويس كه فعلا در استان مركزي به صورت پايلوت انجام شده، براي مشترك هزينه‌اي ندارد ولي بعد از اجرا شدن اين طرح در كل كشور براي آن هزينه‌اي مشخص خواهد شد.

مشتركان اين استان براي فعال‌سازي اين سرويس بايد به بخش تنظيمات گوشي خود مراجعه كرده و گزينه CALL DIVERT و پس از آن گزينه VOICE CALL را انتخاب كنند و پس از انتخاب اين گزينه كد 09913 را وارد كرده و اين سيستم را در گوشي خود فعال كنند.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید