تبلیغات

مدير عامل شركت مخابرات ايران گفت: پيش‌بيني مي‌كنيم و در تلاشيم تا درباره سرويس ويديو درخواستي تا سه ماه آينده به جمع‌بندي رسيده و آن را نهايي كنيم.

صابر فيضي در گفت‌و‌گو با ايسنا، با بيان اينكه سرويس ويديو درخواستي در حال حاضر در استان تهران و شش استان ديگر به‌صورت آزمايشي راه‌اندازي شده و در حال انجام تست‌هاي مورد نياز است، گفت: منتظر عملكرد صدا و سيما در اين زمينه هستيم زيرا تامين محتوا برعهده آن سازمان است.

او ابراز كرد: تعرفه اوليه در اين زمينه مشخص شده ولي سهم هر يك از ذي‌نفعان در رابطه با اين پروژه بايد با كار كارشناسي بيش‌تر تعيين و مشخص شود.

وي تصريح كرد: كاربر با استفاده از سرويس ويديو درخواستي (VOD) از منزل و از طريق خط ADSL به دستگاهي به‌نام SET UP BOX متصل شده و از طريق آن با تلويزيون ارتباط برقرار مي‌كند و مي‌تواند فيلم مورد نظر خود را از سرويس آرشيو انتخاب و در همان لحظه تماشا كند.

به گزارش ايسنا سال گذشته حميد لطيفي – ‌رييس اداره مشاوره و بازاريابي شركت مخابرات ايران – در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اين كه قرارداد اين كار براي تامين محتوا هماهنگ شده اما هنوز نهايي نشده است اظهار كرده بود: هنوز تعرفه استفاده از اين سرويس مشخص و نهايي نشده است.

به گفته او براي استفاده از اين سرويس درواقع محتواي رايگان را در شبكه قرار مي‌دهيم و براي اين كه بستر در اختيار كاربر قرار بگيرد، هزينه آبونمان دريافت مي‌شود و براساس محتواهاي خاص و به‌روز، هزينه و تعرفه خاصي تعريف مي‌شود كه هنوز اين تعرفه‌ها اعلام و نهايي نشده است.

لطيفي گفته بود: اين سرويس برروي اينترنت نيست بلكه شبكه خصوصي VOD‌ است و درواقع شبكه داخلي كشوري است كه علاقه‌مندان مي‌توانند از راه دور و با استفاده از اين سرويس فيلم انتخاب خود را خريداري و تماشا كنند، براي آموزش از راه دور و خريد نيز با تامين‌كنندگان محتوا وارد مذاكره مي‌شويم و با دانشگاه‌ها و مراكزي كه محتواي آموزشي براي كنكور دارند مذاكره خواهيم كرد، همچنين با فروشگاه‌هاي بزرگ نيز براي خريد از راه دور مذاكره مي‌كنيم كه كاربر بتواند خريد خود را از داخل منزل و از فروشگاهي كه با ما قرارداد داشته باشد انجام دهد.

به گزارش ايسنا سرويس ويديو درخواستي در قالب طرح خدمات ارتباطي پيشرفته معرفي شده است و از جمله سرويس‌هاي طرح خدمات ارزش افزوده تلفن ثابت است که بنا بر اعلام، قابليت‌هاي بسياري دارد؛ قابليت در اختيار قرار گرفتن تمام فيلم هاي توليد شده در کشور، آرشيو صدا و سيما، آرشيو وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و آرشيو ديگر سازمان‌هاي مختلف را براي متقاضيان فراهم مي‌کند.

در اين سرويس امکان پخش برنامه‌هاي زنده تلويزيوني وجود دارد. آموزش از راه دور، زيارت از راه دور و سياحت از راه دور از جمله سرويس‌هايي است که ازطريق سرويس ارتباطي پيشرفته مي‌توان ارائه کرد.

داوود زارعيان – مدير کل روابط عمومي و امور بين‌الملل شرکت مخابرات ايران – در اين باره با تاکيد بر اينکه سعي داريم با هماهنگي سازمان صدا و سيما محتواي کاملي را برروي اين شبکه داشته باشيم، گفته بود: يکي از روش‌هاي مبارزه با تهاجم فرهنگي در دسترس قرار دادن محتواي مورد نياز مردم است که از اين طريق فراهم مي‌شود.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید