شركت ايسوس از سري رايانه‌هاي لوحي Eee Pad خود دو محصول جديد مبتني بر سيستم‌عامل ويندوز را معرفي كرد كه مي‌توانند به عنوان دستگاه‌ كتابخوان الكترونيكي نيز مورد استفاده قرار گيرند.

به گزارش فارس به نقل از پي‌سي‌ورلد، نخستين مدل از اين دو رايانه لوحي Eee Pad EP121 نام دارد كه شامل نمايشگر لمسي 12 اينچي مي‌شود و روي آن نسخه Home Premium سيستم‌عامل ويندوز 7 نصب شده است و اطلاعات دريافتي را از طريق پردازشگر دو هسته‌اي Core 2 Due اينتل پردازش مي‌كند.

اين رايانه لوحي ابزار مناسبي براي اتصال بي‌سيم به اينترنت، تماشاي تصاوير ويديويي و ديگر اقدامات چندرسانه‌اي، فعاليت‌هاي رايانه‌اي و اجراي كتاب‌هاي الكترونيكي محسوب مي‌شود.

كاربران مي‌توانند از طريق صفحه‌كليد مجازي كه در نمايشگر اين دستگاه تعبيه شده است، اطلاعات مورد نظر خود را وارد آن كنند و يا صفحه‌كليد سخت‌افزاري را از طريق ورودي مربوطه به آن متصل نمايند. شركت ايسوس اعلام كرده است كه باتري در نظر گرفته شده براي اين رايانه لوحي مي‌تواند به مدت 10 ساعت انرژي مورد نياز را در خود ذخيره كند.

رايانه لوحي ديگري كه ايسوس آن را معرفي كرده است Eee Pad EP101TC نام دارد كه شامل نمايشگر لمسي 10 اينچي مي‌شود و روي آن نسخه Embedded Compact 7 سيستم‌عامل ويندوز نصب شده است. اين رايانه لوحي 12/2 ميليمتر ضخامت و 675 گرم وزن دارد و شامل پردازنده گرافيكي Tegra انويديا مي‌شود.

ايسوس اعلام كرده است كه اين محصول را در فصل نخست سال آتي ميلادي با قيمتي بين 399 تا 499 دلار به فروش مي‌رساند.

بیشتر بدانید:   معرفی پرفروش‌ترین تبلتها در بازار

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.