یک شرکت آمریکایی از ربات آموزشی جدید به نام ربات اینشتین رونمایی کرد که قادر است مانند پروفسور اینشتین راه برود و صحبت کند.

ربات اینشتین هم از راه رسید!

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از ایرنا، این ربات با استفاده از فناوری تشخیص حالات چهره، حرکات و صدا تجربه آموزشی منحصربه فردی را برای تمام اشخاص کنجکاو به ارمغان می‌آورد. ربات پروفسور اینشتین با کمک یک برنامه موبایل به نام Stein-O-Matic کار می‌کند تا امکان دسترسی به مجموعه‌ای از فعالیت‌های مرتبط با یادگیری را برای کاربران فراهم کند.

کافی است کاربر گوشی را کنار ربات قرار دهد تا دستورالعمل‌های لازم از طریق درس های تعاملی، تجربیات عملی و روانی و همچنین یک سیستم امتیازات‌ دهی بر اساس ضریب هوشی، در اختیار وی قرار گیرد. کاربر می‌تواند با استفاده از این امتیازات، بازی‌ های اضافی و اقلام جالب دیگر را فعال کند.

پس از اتمام کلاس درس، ربات نقش یک دستیار شخصی را ایفا می‌کند. این ربات قابلیت مکالمه با کاربر و پاسخگویی به سوالات وی درباره آب‌وهوا، اشخاص مشهور، غذا و محاسبات ریاضی را دارد و می‌تواند موارد مندرج در برنامه کاری و فهرست امور را مدیریت کند.

ربات شرکت هانسن رباتیکس قادر است ۵۰ حالت مختلف چهره و بدن را شبیه‌سازی کند و با استفاده از این قابلیت، واکنش‌های طبیعی‌ تری را نسبت به اقدامات کاربر نشان ‌دهد.

ارتفاع ربات اینشتین ۳۵ سانتیمتر است و نیروی مورد نیاز آن توسط باتری‌های قابل شارژ تامین می‌شود. نرم‌افزار این ربات هم با سیستم‌عامل اندروید و هم با iOS سازگاری دارد.

بیشتر بدانید:   حشراتی که جاسوسی می کنند

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید