مرکز تحقيقاتي iSuppli اعلام کرد که با وجود عرضه رايانه لوحي iPad و استقبال گرم کاربران از آن، همچنان مي‌تواند افزايش فروش نت‌بوک‌ها را براي سال جاري ميلادي پيش‌بيني کرد.
به گزارش همکاران سیستم اين مرکز تحقيقاتي اظهار داشته است که در مجموع فروش نت‌بوک‌ها در سال جاري نسبت به سال قبل کمتر خواهد بود، اما پيش‌بيني مي‌شود که فروش اين رايانه‌هاي قابل‌حمل کوچک تا پايان امسال رشد 5/25 درصدي را پيش‌رو داشته باشد و در مجموع 5/209 ميليون دستگاه نت‌بوک در سال 2010 ميلادي در سراسر دنيا به فروش برسد.

اين پيش‌بيني‌ها گوياي پايان يافتن جريان بحران اقتصادي و رونق مجدد بازار جهاني رايانه‌هاي شخصي است و نشان مي‌دهد که کاربران بار ديگر به سمت اين محصولات روي آورده‌اند.

پيش‌بيني مي‌شود که نوت‌بوک‌ها با اندازه معمولي نيز در سال جاري ميلادي رشد قابل قبولي داشته باشند و در مجموع 5/160 ميليون دستگاه از آن‌ها تا پايان سال 2010 به فروش برسد. اين دسته از رايانه‌هاي شخصي قابل‌حمل در سال جاري رشد 5/21 درصدي را پيش‌رو خواهند داشت.

نوت‌بوک‌هاي فوق‌باريک نيز که بين خانواده نوت‌بوک‌ها و نت‌بوک‌ها طبقه‌بندي مي‌شوند و معمولا پردازنده CULV اينتل در آن‌ها مورد استفاده قرار مي‌گيرد، سريع‌ترين رشد را بين انواع رايانه‌هاي همراه پيش‌رو خواهنئد داشت و ميزان عرضه آن‌ها نسبت به سال قبل دو برابر خواهد شد. در سال جاري ميلادي 5/14 ميليون دستگاه از اين محصولات در سراسر دنيا فروخته خواهد شد.

بیشتر بدانید:   Htc desire غول مرموز، با ویندوز موبایل ۷ می‌آید

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.