اگر هنوز استفاده از کارت حافظه را به حافظه‌های ابری ترجیح می‌دهید بهتر است این مطلب را بخوانید تا نحوه رمزگذاری کارت حافظه در یکی از بهترین گوشی های حال حاضر را یاد بگیرید؛ گلکسی نوت ۸ سامسونگ!

گلکسی نوت ۸ با حافظه داخلی ۶۴ گیگابایتی عرضه می‌شود. این مقدار حافظه برای اکثر کاربران کافی خواهد بود اما بسیاری نیز به فضای ذخیره‌سازی بیشتری نیاز دارند، بنابراین به ناچار سراغ استفاده از کارت حافظه خواهند رفت. اگر شما نیز جزو این دسته از کاربران هستید شاید بهتر باشد روند رمزگذاری کارت حافظه در گلکسی نوت ۸ را آموزش ببینید.

آموزش رمزگذاری کارت حافظه گلکسی نوت ۸
آموزش رمزگذاری کارت حافظه گلکسی نوت ۸

اطلاعات موجود در حافظه‌ی گوشی هوشمند و همین‌طور کارت حافظه تا زمانی که دستگاه شما به وسیله‌ی امکانات امنیتی گلکسی نوت ۸، از جمله اسکنر اثرانگشت و اسکنر عنبیه چشم، قفل باشند در امان هستند اما حتما می‌دانید که با برداشتن کارت حافظه و قرار دادن آن بر روی یک دستگاه دیگر، اطلاعات شما دیگر در امان نیستند. بنابراین با رمزگذاری کارت حافظه خود در گلکسی نوت ۸ اطلاعات شما تنها بر روی این دستگاه و پس از باز شدن قفل آن در دسترس خواهند بود.

توجه داشته باشید که پس از رمزگذاری اگر بخواهید کارت حافظه را به یک دستگاه دیگر انتقال دهید و به اطلاعات آن دسترسی داشته باشید، ابتدا باید کارت حافظه را رمزگشایی کنید؛ قبل از رمزگشایی کارت حافظه در گلکسی نوت ۸ این کارت در دیگر دستگاه‌ها قابل استفاده نخواهد بود.

رمزگذاری کارت حافظه در گلکسی نوت ۸

قدم اول: وارد تنظیمات گلکسی نوت ۸ شده و بخش قفل صفحه و امنیت را انتخاب کنید.

بیشتر بدانید:   Galaxy Note Fan Edition سامسونگ معرفی شد؛ بازگشت نوت ۷
آموزش رمزگذاری کارت حافظه گلکسی نوت ۸
آموزش رمزگذاری کارت حافظه گلکسی نوت ۸

قدم دوم: گزینه‌ی رمزگذاری کارت اس دی که در تصویر زیر نشان داده شده انتخاب کنید.

آموزش رمزگذاری کارت حافظه گلکسی نوت ۸
آموزش رمزگذاری کارت حافظه گلکسی نوت ۸

قدم سوم: سپس با لمس کردن رمزگذاری کارت حافظه اس دی در پایین صفحه‌نمایش روند رمزگذاری آغاز خواهد شد. در ابتدای این روند باید کلمه عبور و یا الگوی امنیتی خود را وارد کنید.

به خاطر داشته باشید که هرچقدر میزان اطلاعات موجود بر روی کارت حافظه بیشتر باشد، زمان رمزگذاری نیز افزایش خواهد یافت و ممکن است تا یک ساعت به طول انجامد. بنابراین اطمینان حاصل کنید که گوشی شما میزان باتری کافی داشته باشد و یا اینکه آن را به برق متصل کنید.

به علاوه فراموش نکنید که در طول رمزگذاری به اطلاعات کارت حافظه دسترسی نخواهید داشت. همچنین اگر نوت ۸ خود را به تنظیمات کارخانه بازگردانید، دیگر قادر به خواندن اطلاعات رمزگذاری شده‌ی کارت حافظه نخواهید بود.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.