سپتامبر سال ۲۰۱۶ زمانی اپل آیفون های جدید را رونمایی کرد، مشخص شد که اپل دو رنگ جدید جت بلک ( مشکلی براق ) و مشکی مات را به آیفون های خود اضافه کرده است و بدین ترتیب رنگ خاکستری از آیفون ها حذف شد. رنگ های جدید به نظر زیبا میرسیدند به خصوص نسخه ی جت بلک که مانند شیشه براق است اما این رنگ دارای نقاط ضعف خود نیز است و اپل همان زمان معرفی به علاقمندان به این نسخه پیشنهاد کرد که برای جلوگیری از خط و خش افتادن این مدل از گارد های محافظ استفاده کنند. اما به نظر میرسد آیفون ۷ مشکی مات نیز دارای مشکلاتی است اما این در حالیست که اپل از این مشکل بی خبر است.

بعضی از گوشی های آیفون 7 مشکی مات مشکل رنگ خوردگی دارد

برخی از دارندگان آیفون ۷ مشکی مات که تعداد آنها نیز رو به افزایش است از طریق بخش پشتیبانی اپل گزارش داده اند که رنگ این دستگاه مشکل خوردگی دارد و کنده شده است. در اکثر موارد رنگ خوردگی در قسمت های کوچک و در نزدیکی سوراخ های اسپیکر و یا دکمه های دستگاه است. هر چند در یک مورد خاص خوردگی در قسمت پشت دستگاه گزارش شده است که تصویر آن را نیز میتوانید در زیر مشاهده کنید. اولین گزارش ها در مورد خوردگی یا کندگی آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس اپل به ماه نوامبر و زمانی که این گوشی تازه به بازار عرضه شده بودند منتشر شده بود.

مانند اکثر گارانتی ها، بخش گارانتی اپل نیز صدمه های ظاهری دستگاه را پشتیبانی نمیکند بنابراین کاربرانی که با این مشکل مواجه شده اند بعید است بتوانند دستگاه خود را با یک گوشی نو تعویض کنند. این اولین بار نیست که آیفون های اپل از خوردگی رنگ رنج میبرند و در نسل های قبل نیز ایرادات مشابهی دیده شده بود.

بیشتر بدانید:   افشای تصاویر جدیدی از پنل جلویی و پشتی آیفون ۸

همچنین در مورد آیفون ۷ جت بلک نیز گزارشاتی در مورد محو شدن نوشته های پشت دستگاه پس از استفاده از برچسب محافظ منتشر شده بود. به طور کلی کنترل کیفیت دستگاه های هوشمند امروزی در اکثر موارد تاسف بار است و همان طور که میبینیم حتی محصولات لوکس و گران قیمت نیز برخی مواقع از مشکلات کیفی برخوردار هستند. اگر شما نیز مشکل مشابهی را با آیفون ۷ خود تجربه کرده اید آن را با ما به اشتراک بگذارید.

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.