اگر چه تاكنون روبات‌هاي زيردريايي مختلفي توليد شده اما كارشناسان ادعا مي‌كنند كه نخستين ربوت زيردريايي با پروژكتور بسيار پرنور براي تعمير سيستم‌هاي ارتباطي و لوله‌هاي رد شده از زير درياها را توليد كرده‌اند.

به گزارش فارس، اين روبات نسبت به مدل‌هاي پيشين خود بسيار پيشرفته‌تر شده است و شامل حسگرهاي ويژه‌اي مي‌شود كه به كمك آن‌ها مي‌تواند به راحتي سيستم‌هاي مختل شده در كف دريا را شناسايي و در كوتاه‌ترين زمان مشكل آن‌ها را برطرف كند.

اين روبات هوشمند قادر است ميزان مقاومت برقي در سيستم‌هاي ارتباطي كه از كف دريا عبور كرده را مورد بررسي قرار دهد و اختلالات آنها را به تنهايي برطرف كند. با اين سيستم‌، روبات مي‌تواند تمام اشيائي كه با آنها تماس برقرار مي‌كند را شناسايي كند.

روبات هوشمند شامل سيستم گيرنده و فرستنده‌ ماهواره‌اي قوي مي‌شود كه تمامي اطلاعات خود را به صورت مستقيم در اختيار صاحبان خود مي‌گذارد و قادر است كه كليه دستوراتي كه از راه دور براي او ارسال مي‌شود را از طريق همين سيستم دريافت و اعمال كند.

هم‌اكنون نمونه اوليه اين روبات ساخته شده و قرار است در آينده نزديك به صورت عملي در شركت‌هاي مخابراتي و نفتي مورد استفاده قرار گيرد.

بیشتر بدانید:   با ذهن خود روبات ها را کنترل خواهید کرد

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.