شرکت کوالکام (Qualcomm) به تازگی، پلتفرمی تحت عنوان Snapdragon Flight را معرفی کرده است که هدف از آن، کمک به ساخت روبات‌ها و پهپادهای مصرفی خواهد بود.

نیازمندی روبات های پرنده به تلفن همراه!
نیازمندی روبات های پرنده به تلفن همراه!

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از ماهنامه شبکه، اگر بخواهیم توصیف دقیق‌تری از کاربرد این پلتفرم جدید داشته باشیم، باید بگوییم که اسنب‌دراگون‌فلایت به طور ویژه برای پوشش دادن حوزه روبات‌های پرنده مصرفی طراحی شده است که بخش قابل توجهی از بازار کالاهای مصرفی الکترونیکی را در سال‌های اخیر به خود اختصاص داده‌اند و این بازار، رشد چشمگیری داشته است. این پلتفرم مبتنی بر تراشه مجتمع اسنپ دراگون ۸۰۱ است.

قدرت پردازشی بالا و قابلیت‌هایی نظیر تصویربرداری ویدیویی فوق‌اچ‌دی با کیفیت ۴K، بینایی کامپیوتری، امکانات ارتباطی، ناوبری و دستیار پرواز، بی‌درنگ از جمله ویژگی‌های Snapdragon Flight است.

این طراحی که بخش‌های مختلف ذکر شده را به‌طور یکپارچه، در قالب یک پلتفرم در اختیار سازندگان قرار می دهد، به گونه‌ای طراحی شده است تا ابعاد، وزن و توان مصرفی محصول نهایی را کاهش داده و در نتیجه زمان پرواز بیشتر و امنیت بالاتری را در اختیار مصرف کننده قرار دهد. این پلتفرم حاصل کار بخش تحقیق شرکت کوالکام (Qualcomm Research) است.

در سال‌های اخیر، Qualcomm Research نمونه‌های متنوعی از روبات‌ها از جمله روبات‌های پرنده را ارائه کرده است؛ با این هدف که چه‌طور فناوری‌های مرتبط با حوزه ابزارهای همراه، می‌توانند به رشد سریع‌تر حوزه روباتیک، کمک کنند.

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

بیشتر بدانید:   لذت استفاده از آندروید را با فارسی تل تجربه کنید

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.