اینترنت پر از چیزهای خارق العاده و هیجان انگیز مثل ویدیو، بازی، عکس و اپلیکیشن برای دانلود کردن است و ما می‎توانیم از مسیرهای بسیار متنوع و مختلفی به یک فایل دانلودی در اینترنت دسترسی داشته باشیم. اما همه این مسیرها و فایل‎ها اصل و امن نیستند و برای دانلود محتوای مورد نظر خود نباید به هر منبعی در وب اعتماد کنیم.

متاسفانه ماهیت اینترنت به شکلی است که نمی‎توان به آن اعتماد کرد. این موضوع در مورد محتوا و فایل‎های دریافتی از وب نیز صادق است و شما قبل از دانلود باید وضعیت سلامت و امنیت آنها را بررسی کنید، زیرا یک فایل آلوده می‎تواند حتی دستگاه شما را نابود کند. بنابراین برای هر کاربری که قصد دانلود فایل از اینترنت را دارد ضروری است که برخی از اقدامات پیشگیرانه را لحاظ کند.

قبل از دانلود فایل خود را برای شناسایی ویروس اسکن کنید

روش اطمینان از امن بودن فایل دانلودی از اینترنت
روش اطمینان از امن بودن فایل دانلودی از اینترنت

این ساده‎ترین و قابل اعتمادترین راه برای اطمینان از امنیت فایل‎هایی است که شما قصد دانلود آن را دارید. بنابراین اول از همه لینک دانلود فایل مورد نظر خود را پیدا کرده و این آدرس را کپی کنید. حالا در یک تب جدید در مرورگر خود به سایت VirusTotal.com بروید و روی تب URL موجود در صفحه کلیک کنید. لینکی را که قبلا کپی کرده بودید را در فیلد موجود پیست کنید و دکمه Scan را فشار دهید تا فرآیند ویروس یابی آغاز شود. اگر virustotal.com ویروسی را شناسایی نکرد می‎توانید این فایل را دانلود کنید.

از افزونه مرورگر استفاده کنید

روش اطمینان از امن بودن فایل دانلودی از اینترنت
روش اطمینان از امن بودن فایل دانلودی از اینترنت

افزونه خدمات سایت Virustotal برای مرورگرهای معروف موجود است و کاربر می‎تواند با استفاده از آن تمام لینک‎های مورد نظر خود را برای یافتن ویروس اسکن کند. با این کار شما دیگر نیازی به کپی پیست کردن لینک فایل به وب‎سایت Virustotal نخواهید داشت و از طریق همین افزونه فرآیند ویروس یابی انجام می‎شود.

بیشتر بدانید:   معرفی قوی ترین برنامه دانلود منیجر اندروید + دانلود

افزونه سایت Virustotal برای مرورگرهای گوگل کروم، فایرفاکس و اینترنت اکسپلورر موجود است.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.