تبلیغات

غول الكترونيكي ژاپني شارپ با پيوستن به سوني و سامسونگ الكترونيكس در بازار پررقابت جديد، سري جديد تلويزيون‌هاي خود را كه به فن‌آوري سه‌بعدي مجهز هستند، به نمايش گذاشت.

به گزارش ايسنا، نخستين سري تلويزيون‌هاي داراي نمايشگر كريستال مايع سه‌بعدي شارپ از اواخر ماه ژوييه در ژاپن و تا اواخر سال جاري ميلادي در بازارهاي آمريكا، اروپا و چين به فروش مي‌روند.

چهار مدل سري جديد LV از تلويزيون‌هاي ال سي دي سه‌بعدي AQUOS Quattron شارپ به بازار معرفي خواهند شد؛ طبق ادعاي اين شركت، اين تلويزيون‌ها نخستين نمايشگرهاي جهان با فن‌آوري چهار رنگ اصلي هستند كه در آن رنگ زرد به رنگ‌هاي قرمز، سبز و آبي افزوده شده و تصاوير را روشن‌تر مي‌سازد.

در تلويزيون‌هاي سه‌بعدي جديد شارپ از نور پس زمينه ديود نوري ارگانيكي (LED) براي نمايش تصاوير با كيفيت فوق‌العاده در طراحي باريك و صفحه تخت اين دستگاه استفاده شده است.

دستگاه‌هاي شارپ نيز همانند تلويزيون‌هاي سه‌بعدي موجود در بازار، بينندگان را ملزم مي‌كنند از عينك‌هاي ويژه استفاده كنند. اين دستگاه‌ها تصاوير ايجاد شده در فورمت دو بعدي را در حالت سه بعدي قابل مشاهده مي‌سازند.

شارپ هم‌چنين اعلام كرده كه دو ركوردر بلوري “آكوس” جديد اين شركت كه در ماه ژوييه عرضه مي‌شوند، از اجراي ديسك‌هاي كيفيت بالاي سه‌بعدي پشتيباني مي‌كنند.

شارپ در ماه آوريل ال سي دي صفحه لمسي به نمايش گذاشته بود كه به استفاده از عينك ويژه نيازي نداشته و احتمالا در تلفن هاي همراه، دوربين‌هاي ديجيتال، قاب‌هاي عكس ديجيتالي و كنسول‌هاي بازي مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

رشد فن‌آوري سه‌بعدي به دليل كمبود برنامه‌هاي ساخته شده، نياز به استفاده از عينك‌هاي ويژه و قيمت‌هاي بالاتر دستگاه‌هاي سه بعدي كند بوده اما انتشار فيلم‌هاي سه‌بعدي جديدي مانند آواتار موج جديدي را براي توسعه سه‌بعدي در عرصه‌هاي مختلف به وجود آورده است.

1 دیدگاه

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید