شرکت تحقيقاتي iSuppli اعلام کرد که فروش رايانه‌هاي شخصي در سه ماهه نخست سال جاري میلادی، نسبت به مدت مشابه سال قبل، با رشد 7/22 درصدي مواجه شده است.

فناوران- رشد جهاني فروش رايانه‌هاي شخصي به دنبال افزايش درخواست در بازارهاي آسيايي صورت گرفته است و از زمان آغاز تحقيقات و بررسي‌هاي مرکز iSuppli در بازار جهاني رايانه‌هاي شخصي اين بيشترين رشد فصلي فروش جهاني رايانه‌هاي شخصي محسوب مي‌شود و رکوردي تازه در اين زمينه به‌حساب مي‌آيد.

شرکت تحقيقاتي iSuppli اعلام کرده است که در فصل نخست امسال در مجموع 5/81 ميليون دستگاه رايانه شخصي در سراسر دنيا فروخته شده که اين رقم نسبت به 5/66 ميليون رايانه عرضه شده در مدت مشابه سال 2009 بيشتر است.

متئو ويکينز، از تحليلگران ارشد مرکز iSuppli طي بيانيه‌اي گفت: سه ماه نخست سال 2010 ميلادي بيشترين رشد فصلي رايانه‌هاي شخصي از زمان آغاز تحقيقات iSuppli در اين زمينه را که به سال 2003 بر مي‌گردد، نشان داد. رشد جهاني فروش رايانه‌هاي شخصي در سه ماهه نخست سال 2010 درحالي صورت گرفت که طي مدت مشابه سال قبل کاهش قابل ملاحظه فروش اين محصولات در بازارهاي جهاني گزارش شده بود.

به گفته ويکينز، در اوايل سال 2009 ميلادي بازار جهاني رايانه‌هاي شخصي يکي از ضعيف‌ترين دوره‌هاي خود را تجربه کرد و به دنبال آن درخواست کاربران شخصي و تجاري براي خريد نسل جديد رايانه‌ها به ميزان قابل توجهي کاهش يافت.

شرکت تحقيقاتي IDC نيز در گزارش مجزايي اعلام کرد که در فصل نخست امسال فروش جهاني رايانه‌هاي شخصي با رشد 24 درصدي نسبت به مدت مشابه سال 2009 دنبال شد.

بیشتر بدانید:   بيشترين سهم بازار رايانه‌ اروپا در دست ایسر آسیایی

بر اساس اين گزارش، ايسر با افزايش 47 درصدي ميزان فروش، به عنوان فروشنده رايانه شماره دو جاي دل را گرفت؛ دل رشد فروش 22 درصدي را تجربه كرد، در حالي كه اسوس با دو برابر كردن ميزان فروش و رسيدن به رده ششم بزرگ‌ترين افزايش فروش را داشت. با اين همه هيولت پاكارد جايگاه اول را حفظ كرد.

ميزان فروش هيولت پاكارد 22 درصد رشد كرد و سهم بازار آن به 20 درصد رسيد، در حالي كه ايسر با سهم 13 درصد با فاصله زيادي پس از هيولت پاكارد قرار گرفت.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.