سازمان صلح سبزGreenpeace اظهار داشت نیروی عظیم مراکز داده محاسبه ابری شرکتهای بزرگی مانند فیس بوک، اپل و سایرین توسط مقادیر زیادی از سوختهای فسیلی مانند زغال سنگ تهیه می شود.

به گزارش شبكه فن آوري اطلاعات ايران، سازمان صلح سبز فیس بوک، اپل، مایکروسافت، گوگل و سایر شرکتهای بزرگ دیگر را به خاطر استفاده از زغال سنگ برای فراهم آوردن انرژی مورد نیاز مراکز داده هایشان که خدمات مبتنی بر ابر را ارائه می دهند، متهم به یکی از عاملهای بزرگ گرم شدن جهانی نمود.

پیش از این سازمان صلح سبز گزارش دیگری را منتشر کرده بود که در آن به انتقاد از سیاستهای فیس بوک پرداخته بود، زیرا این شرکت نیروی الکتریسیته مورد نیاز اولین مرکز داده خود را از نیروگاهی خریداری کرده بود که انرژی تولید برق خود را از سوزاندن زغال سنگ بدست می آورد که این میزان بیش از مصرف متوسط کل جامعه آمریکا بود.

سازمان صلح سبز در جدیدترین گزارش خود ضمن در معرض اتهام قرار دادن شرکتهای مزبور از آنها خواست تا تدبیری بیاندیشند و منابع پاک و تجدید شدنی را برای تولید انرژی منابع داده خود فراهم آورند.

در این گزارش از شرکت یاهو به خاطر ساخت جدیدترین مرکز داده اش در حوالی منطقه بوفالوی نیویورک یعنی جایی که قادر خواهد بود انرژی هیدروالکتریک را بدست آورد، تقدیر نمود.

با اینحال اکثر این شرکتها تنها به فکر منافع خود و افزایش کارآیی و قابلیت مراکز داده خود هستند حال با مصرف زغال سنگ یا بدون آن و مفهوم گرم شدن جهانی به عنوان یک خطر جدی برای آنها هیچ اهمیتی ندارد.

بیشتر بدانید:   گلکسی اس ۲ توسط سامسونگ معرفی شد

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.