شركت سامسونگ در نظر دارد نسل جديد تلويزيون‌هاي خود را مبتني بر سيستم‌عامل اندرويد گوگل توليد كند.

به گزارش فارس، يكي از رسانه‌هاي محلي كره به نقل از مدير ارشد سامسونگ كه نخواست نامش فاش شود، اعلام كرد كه اين شركت الكترونيكي بزرگ در حال توليد نسل جديد گيرنده‌هاي تلويزيوني مبتني بر سيستم‌عامل اندرويد گوگل است.

اين مدير سامسونگ به مركز خبري Herald كره گفت: ما در حال توسعه و توليد Google TV هستيم. ما هم‌اكنون قابليت‌هاي گيرنده‌هاي تلويزيوني مبتني بر سيستم‌عامل اندرويد گوگل را مورد آزمايش قرار مي‌دهيم.

استفاده از سيستم‌عامل اندرويد روي گيرنده‌هاي تلويزيوني از ديگر روش‌هايي محسوب مي‌شود كه به كاربر امكان مي‌دهد در تلويزيون خود به صورت مستقيم به سايت ويديويي يوتيوب دسترسي داشته باشد، اخبار و اطلاعات مربوط به وضعيت آب و هوا را دريافت كند، اطلاعات تالارهاي بورس را در اختيار بگيرد و تمامي ابزاري كه در فروشگاه اينترنتي Android Marketplace استفاده مي‌شود را به كار بندد و علاوه بر شبكه‌هاي محلي، بتوانند به صورت اينترنتي برنامه‌هاي تلويزيوني شبكه‌هاي ماهواره‌اي را نيز مشاهده كند.

اين تلويزيون‌هاي جديد با قابليت اتصال به اينترنت و بارگذاري خدمات اينترنتي بدون نياز به رايانه توليد مي‌شوند. توليدكنندگان بزرگ تلويزيون در دنيا از جمله سامسونگ، پاناسونيك، ويزيو هم‌اكنون تمركز اصلي خود را بر نرم‌افزارهاي مربوط به گيرنده‌هاي تلويزيوني معطوف كرده‌اند و از محصولات توليد شده در ديگر شركت‌ها نيز استفاده مي‌كنند.

در اين ميان، با توجه به اينكه سيستم‌عامل اندرويد به صورت متن‌باز توليد مي‌شود بسيار ارزان است و قيمت تمام شده تلويزيون‌هاي جديد را افزايش نمي‌دهد.

بیشتر بدانید:   به‌روز‌رسانی و نحوه‌ طراحی سایت تاثیر‌گذار در افزایش رتبه‌ی گوگل

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.