شرکت سامسونگ الکترونیک، بزرگ‌ترین تولید کننده تلویزیون در دنیا، با تولید تلویزیون‌های سه‌بعدی به سردمداری خود در بازار تلویزیون ادامه می‌دهد.

به گزارش ایتنا، همزمان با ارائه تلویزیون‌های LED ، LCD و پلاسما با قابلیت پخش تصاویر سه بعدی توانست فروش محصولات خود در دنیا را به بالاترین حد و در نتیجه در اختیار گرفتن بیشترین سهم بازار برساند.
در واقع پخش تصاویر سه بعدی به مانند یک انقلاب در صنعت تلویزیون بعد از تولید تلویزیون‌های رنگی می‌باشد.

تا چندین سال قبل، نمایش تصاویر سه بعدی از تلویزیون بیشتر شبیه به یک رویا بود. حتی فروش و روند موفقیت‌آمیز این محصول در بازار جهانی خیلی قابل پیش‌بینی نبود.
اما این رویا توسط شرکت سامسونگ به واقعیت تبدیل شد و روند بازار به سمت تلویزیون‌های 3D پیش می‌رود.

از آنجا که در حال حاضر محتوای دو بعدی عمومیت دارد، یکی از روش‌های جبران کمبود محتوای سه‌بعدی، فراهم کردن امکان دیدن تصاویر دو بعدی و سه بعدی است.
این روش تبدیل دو بعدی به سه بعدی نام دارد.

این فناوری روی هر نوع تصویر دو بعدی قابل استفاده است. با این حال مقدار سه بعدی شدن تصویر براساس نوع تصویر دو بعدی می‌تواند متفاوت باشد. کاربران نیز می‌توانند از بخش تنظیمات مقدار افکت سه‌بعدی مورد علاقه‌شان را تغییر دهند.
آنها می‌توانند تنظیمات بهینه برای افکت سه بعدی را به سادگی تغییر حجم صدای تلویزیون کنترل كنند.

روش تبدیل تصاویر دو بعدی به سه بعدی در تلویزیون‌های سامسونگ این است که شما با فشردن یک دکمه روی کنترل از راه دور تلویزیون می‌توانید به تصاویر دو بعدی جلوه سه بعدی ببخشید.
فناوری تبدیل دو بعدی به سه بعدی، عمق تصویر را با بررسی هر شی موجود در تصویر سنجیده و براساس این اطلاعات تصویر سه‌بعدی را می‌سازد. بدین معنا که کلیه اطلاعات پیکسل‌های اطراف یک شکل در تصویر بررسی می‌شود تا عمق مورد نظر نسبت به دیگر اشکال در تصویر مشخص گردد.

بیشتر بدانید:   اطلاعات جدیدی درباره گالکسی تب به بیرون درز کرد

بدنه باریک، طراحی زیبا و دیگر تکنولوژی‌های سامسونگ مانند اسکن تصویر 240HZ باعث دریافت جوایز مختلف از معتبرترین نمایشگاه‌ها و مجلات الکترونیک در نقاط مختلف دنیا گردیده است.
در این زمینه، مجله Which که توسط یکی از مورد اعتمادترین موسسات مربوط به مصرف‌کنندگان در انگلستان به شمار می‌آید، گزارش ویژه‌ای از افکت‌های سه بعدی، کیفیت تصاویر، قابلیت‌ها و طراحی تلویزیون‌های LED TV سه بعدی و Full HD سری 7000 سامسونگ را به چاپ رسانده و باعث جلب توجه بسیاری از کاربران و مصرف‌کنندگان شده است.

علاوه بر این، مدل LED C9000 سامسونگ در نمایشگاه CES آمریکا، که هرساله به عنوان معتبرترین نمایشگاه محصولات الکترونیکی شناخته می‌شود، موفق به کسب جایزه نوآوری شده است.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.