مرکز توليد محصولات نيمه‌هادي شرکت سامسونگ روز گذشته سري جديد هاردديسک‌ها و درايوهاي نوري خود را معرفي کرد که از جمله آن‌ها مي‌توان به درايو 3/5اينچي مخصوص رايانه‌هاي شخصي اشاره کرد که سريع‌ترين دستگاه مخصوص ديسک‌هاي Blu-ray در دنيا محسوب مي‌شود.


به گزارش همکاران سیستم، اين دستگاه ترکيبي که SH-B123 نام دارد، اطلاعات را با سرعت 12X روي ديسک‌هاي Blu-ray، با سرعت 16X روي ديسک‌هاي DVD و با سرعت 48X روي CD مي‌خواند. به گفته شرکت سامسونگ، اين محصول از ماه ژوئيه وارد بازارهاي جهاني مي‌شود و به دو لنز و دو ليزر ديودي مجهز شده است که امکان خواندن اطلاعات با سرعت بالا از روي ديسک‌هاي Blu-ray، DVD و CD را فراهم مي‌کند.


“جان سوه”(John Suh) مدير گروه فروش درايوهاي نوري سامسونگ در مورد اين محصول توضيح داد: «اين سريع‌ترين دستگاه پخش Blu-ray محسوب مي‌شود که تاکنون در دنيا ساخته شده است».


دستگاه SH-B123 سامسونگ شامل سيستم رابط Serial ATA، دو مگابايت حافظه موقت و بدنه آيروديناميکي مي‌شود که صداي دستگاه را به ميزان قابل ملاحظه پايين مياورد. اين دستگاه فناوري Cyberlink Trutheater را نيز در خود جا داده است که به کاربران امکان مي‌دهد تصاوير ذخيره شده در ديسک‌هاي CD و DVD را با کيفيت Full HD مشاهده کنند.

بیشتر بدانید:   گلکسی A6 و A6+ سامسونگ با طراحی زیبا و قابلیت‌هایی جدید

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.