وقتی فیلم های با زیرنویس فارسی می بینیم، اگر با کسی که قبلا آن را دیده باشد صحبت نکنیم حتما هنگام مشاهده با خانواده حداقل ۳ صحنه بسیار نامناسب دامان مان را می گیرد. هر چند مشاهده این صحنه هاای بزرگسالانه حتی برای بزرگسالان هم مناسب نیست (!)، اما چون کودکان و دیگر اعضای خانواده آسیب پذیر تر می باشند، باید راهی برای جلوگیری از آن وجود داشته باشد…
برای مشاهده راهکار با برسام همراه باشید

بهترین راه برای سانسور فیلم های نامناسب چیست؟

سانسور فیلم های نامناسب

همانطور که می دانیم سانسور گام های پیچیده ای دارد، ابتدا باید چندین نفر آن را مشاهده کنند، صحنه های نامناسب را یادداشت کنند، ادیت کنند و پس از بررسی های نهایی و ساعت ها کار بر روی فیلم پس از دوبله، آن را ارائه کنند. اما تکلیف برای ما افراد معمولی چیست؟

خب شاید ساده ترین راه تماشا نکردن آن باشد! اما اگر مصرانه میل به مشاهده آن دارید، برای شما یک سایت داریم. سایتی نام آشنا به نام IMDB!

این سایت که به طور تخصصی به فیلم های سراسر جهان می پردازد و رتبه دهی رسمی نیز دارد، دارای یک ویژگی به نام Parents Guide یا راهنمایی والدین می باشد.

سانسور فیلم های نامناسب
از این پس می توانید به آسانی حتی در اکران جدید ترین فیلم ها نیز این گزینه را مدنظر داشته باشید و به مشکلی برنخورید، هر چند به خاطر تاثیرات بد این فیلم های محرک بر روی ذهن افراد طبق توصیه اکید روانشناسان، کارشناسان و برسام (از دید فناوری)، مشاهده این فیلم ها برای هیچ نوع سنی پیشنهاد نمی شود.

این ویژگی توسط کاربران اداره و افزوده می شود به این معنا که اگر شما جزء اولین افراد برای دیدن یک فیلم هستید نیز می توانید با مشخص کردن نوع (برهنگی، مواد مخدر و الکل، خشونت و …) آن را برای دیگر کاربران نیز شرح دهید.

البته فعلا تا پیش از نهایی شدن پسابرجام به دلیل دسترسی کمتر امکان اول بودن برای ایرانی نیست! اما در آینده می توانید به پیشرو بودن خود حتی در این زمینه کوچک نیز افتخار کنید! (چه چیز خوبی هست حالا، افتخار هم داره؟! :دی)

خلاصه امیدواریم با مطالعه بخش Parents Guide پیش از خرید یا دانلود فیلم های زیرنویس دار به مشکلی برنخورید و حداقل با دانستن موضوع و صحنه نامناسب آن را در زمان خودش جلو بزنید.

از مطالعه این نوشته سپاس گزاریم

مانا باشید

 بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

منبع» MakeUseOf

19 دیدگاه ها

  1. بستگی به نوع نگاه شما داره و نوع حساسیت،من افرادی رو می شناسم که به راحتی این فیلم هارو با خواهر یا مادرشون می بینند،اگر حساس نباشید همه چی می تواند اوکی باشد

  2. غربی ها که به این مسائل اهمیت نمیدن ،یعنی شما میگید مثلا فیلم تروا رو که توی آمریکا اکران شده نمیگذاشتن بچه برن سینما و فیلم رو ببینن! باور کنید با خانواده هاشون هم میرن و میبینن! ( البته من مخالف سانسور کردن فیلم ها توی ایران نیستم)

  3. واقعا هنر کردید ما پشت کوه بودیم این امکان رو نمی دونستیم، چرا چرت تیتر میزنید اه مزخرف ها

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید