بین نوامبر ۲۰۱۱ تا مه ۲۰۱۶ کودکان به صورت اشتباه بیش از ۷۰ میلیون دلار خرید اشتباه روی سایت آمازون انجام دادند.

شرکت مشهور خرید اینترنتی آمازون اعلام کرده مبلغ قابل توجهی در قبال خرید اشتباه را به مشتریان خود بازپرداخت خواهد نمود.

نکته مهم و جالب توجه این است که مبلغ مورد نظر، به والدینی که فرزندان آنها به صورت اشتباه از داخل اپلیکیشن‌ های موبایلی به سایت آمازون رفتند و خرید های اینترنتی انجام دادند مربوط بوده است.

آمازون 70 میلیون دلار برای خرید اشتباه به مشتریان خود بازپرداخت می کند
آمازون ۷۰ میلیون دلار برای خرید اشتباه به مشتریان خود بازپرداخت می کند

آمازون این مبلغ را در مجموع بیش از ۷۰ میلیون دلار اعلام نموده است.

در آوریل سال ۲۰۱۶ در پرونده‌ای با پیگیری‌های قضایی، شرکت آمازون به دلیل خریدهای اینترنتی در سیستم داخلی اپلیکیشن‌های موبایلی متخلف شناخته شد.

با گذشت مدتی پیگیری‌های لازم، این هفته رسانه‌های خبری اعلام کردند که شرکت مذکور موافقت کرده است هزینه مربوط به خرید های اشتباه را به کاربران بپردازد.

همچنین کمیسیون فدرال بازرگانی آمریکا (FTC) با اعلام این خبر و ارائه توصیحات بیشتر، پرونده‌ ای که سال پیش در این زمینه مطرح شده بود را بست و نهایتاً با اعلام حکم نهایی، آمازون را موظف کرد پول دریافتی بابت خرید های اشتباه را به کاربران برگرداند.

گفتنی است سال گذشته پرونده‌ های قضایی مختلف مبنی بر خریدهای اینترنتی اشتباه توسط کودکان ارائه شد و پس از آن دادگاه فدرال آمریکا اعلام کرد آمازون در اپلیکیشن موبایلی خود اطلاعات کافی را به کاربران نداده بود که اگر خریدها به صورت اشتباه انجام شود، چه اتفاقی می‌افتد.

به همین خاطر هم شرکت مذکور قانوناً می‌بایست پول دریافتی از کاربران خود را به آنها برگرداند.

کمیسیون فدرال بازرگانی آمریکا پیش‌بینی کرده که بین ماه نوامبر ۲۰۱۱ تا ماه مه ۲۰۱۶ کودکان به صورت اشتباه بیش از ۷۰ میلیون دلار خرید اشتباه روی فروشگاه آمازون انجام دادند که شرکت مذکور تمام پول‌های دریافتی را به والدین آنها برمی‌گرداند.

 بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.