مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه کار طراحی شبکه مترو اترنت به پایان رسیده است از آغاز کار اجرایی یکپارچه سازی شبکه مترو اترنت در کشور خبر داد و گفت: با عملیاتی شدن این شبکه سرعت دسترسی به اینترنت در کل کشور افزایش محسوسی خواهد داشت.

صابر فیضی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه شبکه مترو اترنت کشوری در قالب طرح تجمیع شبکه های مخابرات استانی کشور انجام می شود اظهار داشت: کار طراحی این شبکه به اتمام رسیده و مقدمات برای فاز اجرایی آن اغاز شده است.

وی با تاکید بر اینکه بستر ارتباطی این شبکه توسط شرکت ارتباطات زیرساخت در حال آماده سازی است ادامه داد: این بستر با زیرساخت آماده شده توسط شرکت های مخابراتی تجمیع شده و شبکه ای با سرعت چندین گیگا برای کل کشور فراهم می کند.

فیضی گفت: فاز آزمایشی شبکه مترواترنت در استانهای قم و کرمان انجام و به اتمام رسیده است و شرکت مخابرات ایران فاز اجرایی آن را به صورت یکپارچه و سراسری برعهده دارد.
به گزارش مهر، شبکه مترو اترنت دی ماه سال جاری به عنوان پایلوت در استانهای قم و کرمان راه اندازی شده تا بتواند الگوی کاری برای سایر شبکه های مخابرات استانی باشد.

هسته مرکزی شبکه مترواترنت استان قم 10 گیگابایت است که می تواند پهنای باند داخل استان را تا سطح یک گیگا بایت به متقاضیان ارائه کند. بسیاری از نیازهای استانی بر روی این شبکه برطرف می شود و به آن نسبتی که پهنای باند نیاز دارد می تواند به شبکه ملی و شبکه جهانی متصل و استفاده کند.

بیشتر بدانید:   دانلود و استفاده از تصویر پس زمینه Android O

این شبکه ظرفیت عرضه خطوط پرسرعت به تمام شهروندان استانی از طریق شرکت مخابرات استان قم و یا شرکتهای دارای مجوز را دارد و اپراتورها می توانند پهنای مورد نیاز خود را از طریق این شبکه دریافت کنند.

درخواست ویدئو (VOD)، انتقال مکالمات تلفن اینترنتی (voip)، تلویزیون اینترنتی (iptv ) و شبکه های اختصاصی (mpls) از جمله خدمات قابل ارایه روی شبکه مترواترنت است.
خدمات تجارت الکترونیکی، دولت الکترونیکی، بانکداری الکترونیکی و آموزش الکترونیکی نیز از دیگر خدماتی است که برروی این شبکه به متقاضیان عرضه می شود.

9 دیدگاه ها

  1. خدا وکیلی پیرمون کرد این اینترنت . ای کاش ما از همون اول با اینترنت اشنا نمیشدیم . مثلا به جای اینترنت با یه ماده ی جدید اعتیاد اور که تا استفاده کنی با سرعت 242 مگ بر ثانیه مستقیم میرفتیم سینه قبرستون البته قیمت یه سرش میشد 1500 تومن ،که همه جوونا استفاده کنن . و دیگه دقدقه ی مسولین عزیز هم از سرانجام این جوونا بر طرف میشد .

  2. این بار دیگه دروغ نیست من اینترنت 128 کیلوبایتی خریدم ( از مخابرات ) چند روزی میشه که سرعت اینترنتم به 1 مگابایت میرسه از مخابرات هم خبری منتشر نشده که قراره گرون بشه

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.