درايو سخت جامد/هارد هيبريدي Momentus XT از سوي Seagate معرفي شد كه طبق ادعاي اين شركت، سريع‌ترين درايو 2.5 اينچي جهان براي لپ‌تاپ‌ها است.

به گزارش ايسنا، اين درايو به گونه‌اي طراحي شده تا كارآمدي قابل مقايسه با درايوهاي سخت جامد (SSD) فلش را داشته باشد و در عين حال همانند فن‌آوري هارد درايو استاندارد، ظرفيت ذخيره‌سازي بيش‌تر و قيمت كم‌تري داشته باشد.

طبق اعلام Seagate، اين درايو با تركيب درايوي با سرعت 7200 دور در دقيقه با چهار گيگابايت گنجايش ذخيره‌سازي SSD و استفاده از الگوريتم توكار براي محقق كردن سرعت SSD به بهترين شكل ممكن، ساخته شده است.

فن‌آوري Adaptive Memory اين شركت در اين درايو، تقاضاهاي برنامه و فايل‌ها را هوشمندانه كنترل كرده و متداول‌ترين اطلاعات را در SSD قرار مي‌دهد كه بسيار سريع‌تر از ديسك مغناطيسي قابل دسترسي است.

بنا بر اعلام سازنده Momentus XT، اين درايو 80 درصد سريع‌تر از يك درايو معمولي با سرعت 7200 دور در دقيقه است و يك لپ‌تاپ با اين درايو دو برابر سريع‌تر از لپ‌تاپي با درايو دارنده سرعت 5400 دور در دقيقه خواهد بود.

اين درايو در ظرفيت‌هاي 500، 320 و 250 گيگابايت و به ترتيب با قيمت‌هاي فروش 156، 122 و 113 دلار در بازار موجود خواهد بود.

بیشتر بدانید:   FreeCoder، نرم افزاری برای ذخیره ویدئو از صفحات وب

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.