مجله کلیک در شماره این هفته خود، به وب‌سايت‌هايي پرداخته که يک سيستم عامل را با تمام تجهيزاتش به‌صورت آنلاين در اختيار شما مي‌گذارند.

البته ويژگي‌هاي اين سيستم‌هاي عامل به پاي سيستم‌عامل خانه‌تان نمي‌رسد، اما مکاني که تمام فايل‌هاي خود را در آنجا بگذاريد و نگران از دست رفتن داده‌هايتان نباشيد را به‌سختي مي‌توان پيدا کرد.

eyeOS

با اين سيستم‌عامل، شما مفهوم جديدي از سيستم‌عامل تحت وب منبع‌باز درک خواهيد کرد.

جايي که مي‌توانيد سيستم‌تان را دقيقا مطابق با چيزي که نياز داريد تنظيم کنيد. تجربه نسخه جديد eyeOS2.0 با نرم‌افزارهاي جديد پايه، روميزي، کرنل، کتابخانه‌ها و سرويس‌هاي جديد، مي‌تواند براي شما جالب باشد!

www.eyeos.org

G.ho.st

همه‌جا بصورت آنلاين آماده‌است، هميشه بوت‌شده، بک‌آپ گرفته شده و امن است، همواره توسعه پيدا مي‌کند، ساده و قابل بسط‌دادن، رايگان و سرگرم‌کننده است.

www.g.ho.st

iCloud

iCloud يک وب‌سايت است که مرورگر شما را به يک کامپيوتر آنلاين تبديل مي‌کند؛ تمام دوستان، فايل‌ها و زندگي ديجيتال شما روي هر کامپيوتري قابل مشاهده‌اند. iCloud قابليت‌هاي زير را دارد: محيط ميزکار، نرم‌افزارهاي کاربردي، درايو iCloud، به‌اشتراک‌گذاري فايل‌ها.

www.icloud.com/

CorneliOs

CorneliOs، يک محيط روميزي وب، سيستم‌عامل وب يا حتي آفيس وب ساده است که با مجموعه‌اي از قابليت‌هاي جذاب، در اختيار شماست.

اين سيستم‌عامل، يک سيستم مديريت محتوا (CMS) دارد که مي‌توانيد به‌راحتي نصب کنيد و به‌خوبي يک سيستم مديريت پايگاه‌داده که به شما امکان ساخت سريع هر نوع نرم‌افزار پايگاه‌داده‌اي مي‌دهد، وب‌سايت خود را مديريت کنيد.

www.cornelios.org

Xindesk

بیشتر بدانید:   راه‌اندازي كيوسك مجازي براي روزنامه‌هاي فرانسوي

آيا فراموش کرده‌ايد ايميلي را براي خود بفرستيد؟ يا کپي ارائه فردا را روي کول‌ديسکتان از دست‌داده‌ايد؟ نگران نباشيد! Xindesk امکان دسترسي به تمام فايل‌ها و اطلاعات شخصي‌تان را از روي هر مرورگري به‌شما مي‌دهد. Xindesk، يک راه‌حل رايگان براي دردسترس کردن تمام فايل‌ها، تقويم‌ها، تماس‌ها و ديگر اطلاعات‌تان، در هرجايي که هستيد، است. اين امر بيشتر شبيه دسترسي به کامپيوترتان از طريق کامپيوتر خودتان با هر مرورگر استانداردي، تلفن همراه يا هر وسيله‌ ديگر متصل به اينترنت است.

www.xindesk.com

AjaxWindows

AjaxWindows، يک سيستم‌عامل مجازي است که تنها به‌وسيله يک مرورگر، به شما امکان ذخيره، ويرايش و اشتراک‌گذاري فايل‌هايتان را مي‌دهد. همچنين مي‌توانيد از ajaxWrite (پردازشگر متن برپايه وب)، ajaxSketch (ويرايشگر گرافيک آنلاين)، ajaxXLS (ويرايشگر صفحه گسترده آنلاين)، ajaxPresent (ويرايشگر ارائه آنلاين) و ajaxTunes (پخش‌کننده موزيک آنلاين) استفاده کنيد.

www.ajaxwindows.com

Dekoh

Dekoh، يک بستر نرم‌افزاري رايگان براي مرتب‌کردن تمام رسانه‌هاي شما در يک‌جا و روي سيستم روميزي‌تان و اشتراک آنها با افرادي است که مي‌خواهيد. هيچ بارگذاري روي هيچ وب‌سايتي نياز نيست. پس ديگر نيازي نيست نگران حجم فايل‌هايي باشيد! مي‌توانيد هر فايلي با هر حجمي را با هر تعداد افرادي که مي‌خواهيد به‌اشتراک بگذاريد. اين بستر نرم‌افزاري، منبع‌باز است و مي‌توانيد نرم‌افزارهاي خودتان را نيز بسازيد و به‌اشتراک بگذاريد.

www.dekoh.com

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.