انتظار می‌رود سیستم عامل کروم گوگل برای ضربه زدن به یکه‌تازی ویندوز مایکروسافت، اواخر پاییز عرضه شود.  

به گزارش ایسنا، به گفته ساندار پیچای، مدیر پروژه کروم، سیستم کروم به گونه‌ای طراحی شده تا در ابتدا برروی رایانه‌های قابل حمل کار کند؛ این شرکت برای ورود به بازار بسیار گزیده عمل می‌کند زیرا خواهان ارایه تجربه کاربری فوق‌العاده است.

گوگل به‌دنبال به چالش کشیدن برتری سیستم عامل ویندوز مایکروسافت است که در حال حاضر برروی بیش از 90 درصد از رایانه‌های جهان مورد استفاده است.

مایکروسافت با انتقاد از تلاش‌های گوگل برای طراحی یک سیستم عامل کد باز اعلام کرده که طراحان نرم‌افزار ناچارند نسخه های مختلفی از یک برنامه را برای برندهای مختلف بسازند.

پیچای با انکار این ادعا اعلام کرد که شباهت در هسته اصلی به این معنی است که شرکت‌های نرم‌افزاری ناچار نیستند نسخه جدیدی برای کروم بسازند.

نرم‌افزار کد باز به شرکت‌های فن‌آوری مانند ایسر امکان می‌دهد نسخه‌هایی از نرم‌افزار مورد نیاز خود را برمبنای چارچوبی که گوگل فراهم ساخته طراحی کنند و ممکن است معرفی آن در میان برندها متفاوت باشد.

کروم برمبنای مرورگر وب گوگل که به همین نام خوانده می‌شود، به شکل دروازه‌ای به سوی وب عمل می‌کند و به‌جای ذخیره کردن فایل‌ها و اسناد در هارد درایو رایانه‌ها، به اطلاعات ذخیره شده در سرورهای جداگانه متکی بوده و دسترسی به این اطلاعات را در هر رایانه متصل به اینترنت فراهم می‌کند.

بیشتر بدانید:   پرو لباس در فروشگاه اینترنتی Banana Flame

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.