دو شرکت گوگل و دل در حال انجام مذاکرات نهايي خود هستند تا به موجب آن سيستم‌عامل Chrome OS که مبتني بر فضاي وب طراحي و ساخته شده است، در نسل جديد رايانه‌هاي شخصي دل به فروش برسد.

به گزراش همکاران سیستم، به گفته “آميت ميدها”(Amit Midha) مدير شعبه گوگل در چين و آسياي جنوبي، اين شرکت قصد دارد در “خط مقدم نوآوري‌هاي عرصه رايانه” قرار بگيرد و به همين خاطر تصميم گرفته است تا سيستم‌عامل Chrome OS گوگل را در نسل جديد رايانه‌هاي شخصي خود در اختيار کاربران بگذارد.

هنوز هيچ يک از دو شرکت دل و گوگل خبري را در مورد توافقات خود در اين زمينه منتشر نکرده‌اند و اگرچه انجام مذاکرات بين اين دو شرکت توسط مديران ارشد دل تاييد شده است، هنوز به درستي مشخص نيست که از چه تاريخي اين سيستم‌عامل در رايانه‌هاي دل عرضه مي‌شود. شرکت گوگل چندي پيش خاطرنشان کرد که نخستين رايانه‌هاي مجهز به سيستم‌عامل Chrome OS بين پاييز تا پايان سال جاري ميلادي روانه بازار مي‌شوند.

شرکت گوگل در زمان معرفي سيستم‌عامل Chrome OS اعلام کرد که در حال مذاکره با چندين شرکت بزرگ از جمله ايسر، Adobe، ايسوس، Freescale، HP، لنوو، کوالکام، Texas Instrument و توشيبا است تا به کمک آن‌ها بتواند سيستم‌عامل خود را گسترش دهد. در آن زمان نام شرکت دل در ليست همکاران گوگل اعلام نشده بود.

بیشتر بدانید:   گوگل نسخه ۲٫۲٫۱ آندروید را ارائه کرد

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.