بزرگ‌ترین سازنده تلفن همراه جهان شارژر باتری تلفن همراهی را به نمایش گذاشت که انرژی مورد نیازش را از دوچرخه در حال حرکت تامین می‌کند.

به گزارش ایسنا، این شارژر که با یک جک شارژر دو میلیمتری به تمامی گوشی‌های نوکیا متصل می‌شود، از دینامی برای تولید برق از حرکت دوچرخه استفاده می‌کند.

نوکیا این شارژر را برای کشورهای در حال توسعه با دسترسی محدود به الکتریسیته معرفی کرده اما این سازنده تلفن همراه اعلام کرده که ممکن است این ایده در اروپا که در آن استفاده از دوچرخه برای خرید و رفتن به محل کار متداول است، نیز طرفدار پیدا کند.

به گفته الکس لمبیک، معاون نوکیا، دوچرخه‌ها، ارزان‌ترین وسیله نقلیه در بسیاری از بازارهای جهان هستند و از این رو این تنها یکی از مزایایی است که می‌توان از فعالیتی که مردم در حال انجام آن هستند، بهره گرفت.

قیمت این کیت شارژر که شامل یک نگه‌دارنده برای حفظ تلفن در دوچرخه است، بنا بر بازار متنوع بوده اما در کشورهایی مانند کنیا که این محصول معرفی شده حدود 15 یورو خواهد بود.

یک دوچرخه‌سوار برای آغاز شارژ باید حدود شش کیلومتر در ساعت رکاب بزند و در حالی که زمان شارژ بر اساس نوع گوشی متفاوت است، یک سفر 10 دقیقه‌ای با سرعت 10 کیلومتر، حدود 28 دقیقه زمان مکالمه یا 36 ساعت حالت آماده برای استفاده (استندبای) فراهم می‌کند و هر اندازه دوچرخه سریع‌تر رانده شود، عمر باتری بیش‌تری تولید می‌شود.

بر اساس این گزارش این شارژر از طریق فروشنده‌های منتخب نوکیا و فروشگاه آنلاین این شرکت تا پایان سال جاری میلادی موجود خواهد بود.

بیشتر بدانید:   انتشار خبرنامه نوکیا به زبان فارسی

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.