فعالیت­های بیرون از خانه (outdoor activity) مثل کوهنوردی، دره نوردی، سنگنوردی، قایق سواری، دوچرخه سواری، غارنوردی، کویر نوردی و جنگل نوردی معمولا در مکان­های طبیعی و یا نیمه طبیعی انجام می­شود.

این­گونه فعالیت­ها را اغلب ورزش­های تیمی می ­نامند و اگر مثل صعودهای دیواره­ایی و یا قایق­رانی در رودخانه­ خروشان، شامل هیجان، چالش­های فیزیکی و یا ریسک باشد فعالیت­های ماجراجویانه (adventure recreation) قلمداد می­شوند. به طور کلی تمام این فعالیت­ها را می­توان در حوزه طبیعت­گردی محسوب کرد.

جلودار، شبکه اجتماعی کوهنوردان
جلودار، شبکه اجتماعی کوهنوردان

از طرفی برای طبیعت­گردان همواره دغدغه جمع­ آوری اطلاعاتی صحیح و قابل اطمینان از منطقه، وضعیت آب و هوا، وسایل مورد نیاز، گزارش برنامه­ های تیم­ های قبلی، افرادی که در منطقه هستند و … وجود داشته­ است و نیازمند صرف ساعت­ ها وقت بوده­است و نبود شبکه ارتباطی مناسب بین این افرادی که همگی در این حوزه فعال هستند منجر به پایین آمدن کیفیت برنامه ­ها می­شود.

به همین دلیل  جلودار بستری را برای طبیعت­گردان فراهم می­کند تا بتوانند به راحتی تمام افرادی که به این  گونه خدمات احتیاج دارند، بشناسند و با آن­ها ارتباط برقرار کنند. با استفاده از جلودار طبیعت­ گردان می­توانند از ارزش­ها و خدماتی که دیگر فعالیت این حوزه ایجاد می­کنند، استفاده کنند و به طور همزمان خودشان هم برای دیگر همنوردانشان ارزش ایجاد کنند.

جلودار، شبکه اجتماعی کوهنوردان
جلودار، شبکه اجتماعی کوهنوردان

به وسیله جلودار طبیعت گردان می­توانند از برنامه ­های گروه­های دیگر مطلع شوند، اطلاعات پدیده­های طبیعی مانند کوه­ها، دریاچه­ها و آبشارها را مطالعه کنند، موقعیت جغرافیایی پدیده­ها نسبت به هم تشخیص دهند، با وسایل مورد نیاز فعالیت خودشان آشنا شوند، گزارش برنامه‌های مرتبط را مشاهده کنند، خودشان گزارش برنامه بنویسند و مقالات آموزشی را مطالعه کنند.

بیشتر بدانید:   یخچال‌ های فود شوکیس FSR سامسونگ; راه حل خلاقانه نظم و ترتیب آسان در یخچال خانه

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید