یکی از چالش هایی که برای استارت آپ تکنولوژیک به آن بر می خورید راه اندازی آن است. برای شروع کار و تولید و فروش اولین محصول، نیاز به پول هست و کارآفرینان جوان پول کافی برای راه اندازی این استارت آپ را ندارند. در مطلب پیش رو صرفه جویی در هزینه استارت آپ ها را بیان می کنیم.

در ابتدا باید بدانید برای راه اندازی استارت آپ نیازی به منابع نامحدود ندارید. با داشتن کمی استراتژی هوشمندانه می توانید هزینه های ابتدایی استارت آپ را کاهش دهید. در پول صرفه جویی کنید و بهترین موقعیت برای استارت آپ تان را به وجود بیاورید، این نوع موفقیت در داز مدت به دست می آید.

۵ روش صرفه جویی در هزینه برای استارت آپ ها صرفه جویی در هزینه استارت آپ ها

 

در اینجا به ۵ روش برای صرفه جویی در هزینه استارت آپ ها می پردازیم که عبارتند از :

۱- اجاره یک دفتر کار مجازی

اگر در صرفه جویی هزینه ها جدی هستید، یاد می گیرید بدون اینکه اجاره ای سنگین برای دفتر کار بدهید کارتان را انجام دهید. واقعیت این است که یک استارت آپ نوپا نیاز جدی به داشتن محل فیزیکی ندارد. با اجاره دفتر کاری مجازی در خانه تان می توانید بدون اینکه خرج اضافه ای داشته باشید، کار را شروع کنید.

فراموش نکنید، دفتر کار معمولا برای تماس با بیمه، مالیات، خدمات رفاهی و هزینه های دیگر نیاز است. ولی برای بازاریابی و تبلیغات شاید به فضای فیزیکی احتیاجی نداشته باشید. با دامنه خوب و سایت، کارتان راه می افتد.

۲- استخدام فریلنسرها و پیمانکاران مستقل

حقوق و مزایا دادن به کامندان یک کمپانی می تواند یک انگیزه باشد؟ قطعا! با این حال، این بهترین استراتژی برای شروع استارت آپ نیست حتی اگر بودجه کافی داشته باشید. در اقتصاد امروز، فرصت کافی برای استخدام فریلنسرها و پیمانکاران مستقل هست. این عناوین شغلی در دهه گذشته معانی منفی داشتند اما امروزه بیشتر برای حرفه ای ها به کار می روند.

مهم ترین نکته درباره فیلنسرها این است که به ازای خروجی شان پول دریافت می کنند. اگر برای یک ماه نیازی به آنها ندارید لازم نیست حقوق ماهانه پرداخت کنید و نسبت به مزایا و مالیات شان هم مسئولیتی ندارید. فیلنسرها خیلی باصرفه اند و به شما اجازه توسعه روابط کاری در خارج از محدوده کسب و کارتان را می دهند.

۳- در تعهد های پرداخت تجدید نظر کنید

یکی دیگر از صرفه جویی در هزینه استارت آپ ها تعهد به پرداخت ها است. ماهانه چه تعداد تعهد پرداخت دارید؟ ما درباره نشریات صنعتی، برنامه های نرم افزاری و آنلاین، عضویت در وب سایت ها و غیره صحبت می کنیم. یکی از مشکلات این نوع خدمات این است که به طور خودکار هر ماه باید آن را پرداخت کنید در صورتی که پرداخت ماهانه ضرورتی ندارد.

از کارآفرینانی چون Matt Mickiewicz درباره تجربیات تکرار شدن تعهد پرداخت ها بپرسید،می گویند: در گذشته یک موبایل پیدا کردیم که ۶ ماه از آن استفاده نشده بود، ولی در ازای دریافت خدماتی چون اینترنت باید ماهیانه پولی برای آن پرداخت می شد.

یک هدف مشخص کنید مثلا ۱۰۰دلار در نظر بگیرید و ببینید که آیا می توانید مقداری از اشتراک های غیرضروری را از بین ببرید تا به این مبلغ برسید؟ اگرچه ۱۰۰ دلار در یک ماه مبلغ زیادی به نظر نمی رسد، اما در عرض یک سال بیشتر از ۱۰۰۰ دلار می شود. به نظر شما با ۱۰۰۰ دلار چه کارهایی می شود کرد؟

۴- ابزار پرکاربرد بخرید

برای راه اندازی استارت آپ، نیازی نیست هر چیز جدیدی را بخرید. شما احتیاجی به مبلمان گران قیمت و تجهیزات جانبی مدرن ندارید. در عوض، سعی کنید با کیفیت خرید کنید و کالاهایی را بخرید که ارزش خود را در زمان نگه می دارند.

در حالی که عده ای از مردم از وسایل نقلیه جدید استفاده می کنند، اکثریت مردم ترجیح می دهند از ماشین های دست دوم  استفاده کنند. چون یک وسیله نقلیه ی جدید زمانی که از پارکینگ خارج می شود به سرعت ۱۱ درصد از ارزشش را از دست می دهد.  بنابراین نیازی به انجام این کار نیست، در حالی که می توانید با قیمت پایین تر همان را پیدا کنید. همین موضوع درباره تجهیزات دفتر کارتان هم صحت دارد و می توان این هزینه را برای مصارف دیگر ذخیره کرد.

۵- با کسب و کارهای دیگر ارتباط داشته باشد

یک استارت آپ موفق می تواند محصولش را در اختیار استارت آپ دیگر بگذارد. مثلا یک رستوران که می تواند غذایش را به مدت یک هفته و در یک ساعت برای شرکت حسابداری که چند مایل از او فاصله دارد بفرستد. این برای هر دو کسب و کار یک برد محسوب می شود. در منطقه شما چنین ظرفیتی وجود دارد؟ ارزش امتحان کردن را دارد.

در راستای روش هایتان عمل کنید

اکثر شما به این گفته مردم که درباره باهوش بودن می گویند، گوش می دهید ” او براساس روش ها و عقاید خودش زندگی می کند”. خوب، همین طور این باهوش بودن را برای کسب و کار و عمل کردن برای کارهای خود ادامه دهید. با این نکات صرفه جویی در هزینه استارت آپ ها، که ساده هم به نظر می رسند می توان به راحتی منابع مالی تان را مدیریت کنید.

منبع: Tech.co

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید