به طور حتم شما هم تا به حال اين اصطلاح را شنيده ايد در زماني که کسي پول زيادي را از يک کار به دست مي آورد، مي گويند از آن کار پول پارو مي کند. شايد باور اين موضوع براي افراد مختلف مشکل باشد که روزي اينترنت به يک منبع پول ساز براي برخي از افراد تبديل شود.

به گزارش مجله بایت و در مطلبی به قلم گلسا ماهیان، بحث تبليغات آنلاين اينترنتي که در حال حاضر بيشتر از تبليغات در رسانه هاي ديگر درآمد دارد باعث شده است که افراد بسياري در سراسر جهان تلاش کنند که در اين شاخه پر در آمد به موفقيت مالي دست پيدا کنند. از اين ميان يکي از بهترين راه هاي درآمدي که وجود دارد، حضور تبليغات در وبلاگ هاي فعالي است که براي صاحبانشان به منبع درآمد بسيار زيادي تبديل شده اند، به گونه اي که کارشناسان آماري در اين زمينه ادعا کرده اند که صاحبان اين وبلاگ ها در حال حاضر پول پارو مي کنند.

شايد تا به حال شما هم به اين موضوع فکر نکرده باشيد که داشتن يک وبلاگ تا چه حدي مي تواند براي شما به يک منبع درآمد قدرتمند تبديل شود. البته به دست آوردن موفقيت اوليه براي صاحب يک وبلاگ و اين که بتواند از نظر کاربرانش به يک جايگاه محبوبي دست پيدا کند، مستلزم راه و روش هاي خاصي است و تداوم محبوبيت و جلب بازديدکننده هاي بيشتر هيچ گاه به صورتي تصادفي اتفاق نخواهد افتاد. دانستن تاريخچه بعضي از شاخه ها به ما کمک خواهد کرد که بسيار آسان تر به سمتي حرکت کنيم که دوست داريم در آن قرار داشته باشيم. به طور مثال حتما براي شما هم جالب خواهد بود اگر بدانيد که آگهي هاي اينترنتي از چه زماني به بعد روند رو به رشدي پيدا کرده و به چه سادگي اين اتفاق رخ داده است که يک وبلاگ که حاوي نوشته هاي بسيار معمولي بوده است براي صاحب خود پول داشته باشد.

شما هم چيز برگر ميل داريد؟

در سال 2007 يک وبلاگ نويس با نام اريک ناکاگاوا که مقيم هاوايي بود، ايده بسيار جالبي را که در ذهنش بود، پياده کرد و محبوبيت وبلاگ خود را تا حد بسيار زيادي افزايش داد. ناکاگاوا که در زمينه برنامه نويسي هم مهارت داشت وبلاگش را به شيوه جذابي طراحي کرد و در صفحه اصلي اش عکس يک گربه بسيار چاق خنداني را قرار داد و روي تصوير اين گربه نوشت که ” کسي چيز برگر ميل ندارد؟ “. با اين که در ابتدا زياد از اين کار توقع نمي رفت که توجه افراد خاصي را به خود جلب کند، اما در کمال شگفتي ناکاگاوا اين اتفاق افتاد که ترافيک وبلاگ او در عرض مدت زمان بسيار کوتاهي دوبرابر شد و بعد از مدتي به جايي رسيد که اين وبلاگ در طول روز بيش از 200هزار نفر بازديد کننده داشت. جالب است که بدانيد که ارزان ترين هزينه براي اين که آگهي شما در اين وبلاگ يک هفته به نمايش درآيد 1000دلار است و گران‌ترين هزينه آگهي در اين وبلاگ هم نزديک به 6هزار دلار در هفته مي رسد.

بیشتر بدانید:   نـی نـی وبلاگ؛ دفتر خاطراتی برای تمام نی نی ها

وبلاگ ShoeMoney

جرمي اسچومکر، نام آدم خوش بخت و خوش شانسي است که تنها 33 سال سن دارد و فقط روزي 30 دقيقه را صرف نوشتن در وبلاگش مي کند. اين وبلاگ روزانه بيش از 20 هزار نفر بازديد کننده دارد و به طور حتم براي شما جالب خواهد بود اگر بدانيد که تبليغات اينترنتي اين وبلاگ براي صاحبش ماهانه در حدود 12 هزار دلار درآمد دارد. اين وبلاگ در حال حاضر در بين 100 وبلاگ برتر جهان قرار دارد.

وبلاگ Overheard in NewYork

اين وبلاگ يکي از پرطرفدارترين وبلاگ هايي که تا به حال فعاليت کرده است و محتواي اين وبلاگ بيشتر پست هاي خنده داري است که توسط خوانندگان خود اين وبلاگ در سايت قرار داده مي شود و در بيشتر مواقع به يک موضوع چالش برانگيز تبديل مي شود. اين وبلاگ متعلق شخصي با نام مورگان فريمن است که برنامه نويس نرم افزارهاي رايانه اي است و اين وبلاگ را در سال 2003 به کمک 5 نفر از دوستانش راه اندازي کرد.

شما براي درج يک آگهي اينترنتي ساده در اين وبلاگ براي مدت يک هفته بايد بيشتر از 6 هزار دلار پرداخت کنيد. در حال حاضر در هر ماه بيش از 6ميليون نفر از صفحات مختلف اين وبلاگ ديدن مي کنند و جالب است که بدانيد در هر روز بيش از 200 نفر در اين سايت عضو مي شوند. از ديگر نکات بسيار جالبي که در مورد اين وبلاگ پول ساز مي توان به آن اشاره کرد اين است که پست هاي موجود در اين وبلاگ هر چند وقت يک بار به صورت يک کتاب چاپ شده و در اختيار کاربران قرار مي گيرد. درآمد ماهيانه اين وبلاگ تنها از تبليغات آنلايني که دارد چيزي در حدود 9000 دلار براي هر نويسنده اي که در آن فعاليت دارد، برآورد شده است.

بوينگ بوينگ

وبلاگ بوينگ بوينگ، يکي از پر ترافيک ترين وبلاگ هايي است که جهان مجازي اينترنت به خود ديده است. اين وبلاگ که در سال 2000 توسط فردي با نام فرونفلدر راه اندازي شد در مورد موضوعات علمي- تخيلي و فناوري اطلاعات پست-هاي مفيدي را براي کاربران قرار مي داد. جالب است که بدانيد اين وبلاگ به جايي رسيده بود که در يک ماه بيش از 22 ميليون نفر بازديد کننده داشت و بعد از گذشت مدت زمان بسيار کمي اين عدد به 62ميليون نفر هم رسيد. با اين حساب صاحب اين وبلاگ ديگر به سادگي از کنار تبليغاتي که در وبلاگش قرار مي گرفتند، عبور نمي کرد و به اين ترتيب شما براي داشتن يک بنر بسيار کوچک تبليغاتي در اين وبلاگ بايد هزينه اي بيشتر از هزار دلار را در روز پرداخت کنيد. فرونفلدر اعتقاد دارد که اکنون به جايي رسيده است که در حالي که استراحت مي کند، مي تواند از تبليغات اينترنتي درآمدي باورنکردني داشته باشد.

بیشتر بدانید:   جستجوهای وب و نتایج گوگل رمزگذاری می شود

جايگاه آگهي هاي آنلاين در ايران

از کنار اين نکته نمي توان به سادگي عبور کرد که درکشور ما روند شکل گيري و جا افتادن بعضي از فناوري ها بسيار کند صورت مي گيرد. بسياري از مردم خيلي دير به فناوري هاي نوين خو مي گيرند و با آن ها ارتباط برقرار مي کنند و اين در حالي است که ما شاهد اين موضوع هستيم که دل کندن از سنت هاي ديرين و تغيير روال زندگي براي آن ها بسيار مشکل مي-باشد.

در جهان مجازي اينترنت بسياري از افرادي که در کشورهاي مختلف زندگي مي کنند از طريق تبليغات اينترنتي به جايگاه بسيار مناسبي دست پيدا کرده اند و مي توان بر طبق آمارهاي موجود گفت که در صنعت تبليغات آنلاين جهان بيشتر از ميلياردها دلار در سال هزينه مي شود و اين در حالي است که در کشور ما اين نوع از تبليغات هنوز جايگاه خوبي را پيدا نکرده است و صاحبان مشاغل مختلف هنوز حاضر نشده اند که پول خود را براي اين سبک از تبليغات سرمايه گذاري کنند. با اين اوصاف بيشتر شرکت هايي که در ايران فعاليت مي کنند تا به حال به اين نتيجه رسيده اند که فضايي که در ميان مردم وجود دارد به دليل اين که هنوز در مورد تبليغات سايبر به شناخت مناسبي دست پيدا نکرده اند، براي کار در زمينه تبليغات اينترنتي مناسب نيست.

در حال حاضر تعداد بازديد کننده هاي وب سايت هاي ايراني بسيار زياد نيست و اغلب سايت هاي موجود در روز بين 5 تا 10 هزار نفر بازديد کننده دارند و به اين ترتيب بايد به سرمايه گذاران حق بدهيم که تبليغات در رسانه هاي ديگري چون روزنامه يا تلويزيون را بر آگهي هاي آنلاين ترجيح بدهند. بر طبق تحقيقاتي که کارشناسان در اين راستا انجام داده اند اشکال عمده اي که در ايران وجود دارد اين است که کاربران ايراني به صورت پراکنده از سايت هاي مختلف ديدن مي کنند و هيچ گاه سايتي به صورت دائم در ايران بازديد کننده ثابت ندارد. اين ويژگي باعث شده است که در ايران فضاي تاثيرگذاري سايت ها بسيار کمتر از آن چيزي باشد که ما در کشورهاي ديگر مشاهده مي کنيم.

بیشتر بدانید:   خانه‌ای به نام وبلاگ

اين کمبود را بعضي از وبلاگ هاي موجود سعي کرده اند که به طريقي جبران کنند اما اين سرويس دهنده ها هم به هيچ وجه قادر نخواهند بود که به عنوان يک رسانه قدرتمند در زمينه آگهي هاي آنلاين عمل کنند. هنوز هم در کشور ما سايت بسيار قدرتمندي وجود ندارد که بتواند در فضاي سايبر به تبليغات بپردازد و به همين دليل کسي حاضر به سرمايه گذاري زياد در اين راستا نيست. البته نمي توان اين موضوع را ناديده گرفت که ما در چند سال اخير در کشورمان شاهد رشد و پيشرفت در اين زمينه بوده ايم. با رايج شدن سيستم هاي پرداخت الکترونيک در ايران مي توان اميدوار بود که تبليغات آنلاين هم به جايگاه مناسبي دست پيدا کنند. بسياري از مسئولان اميد دارند که با پيشرفت تجارت الکترونيک در ايران حجم تبليغات سايبر هم در ايران بيشتر شود و افراد بيشتري به اين گونه از سيستم ها اعتماد پيدا کنند.

شرکت هاي بزرگ تبليغاتي جهان

صنعت تبليغات آنلاين بيشتر از آن چيزي که ما تصور مي کنيم در کشورهاي ديگر جدي گرفته شده است و براي افراد مختلف به منبع درآمدهاي بسيار کلان تبديل شده است. در حال حاضر بزرگترين شرکت هاي تبليغاتي که در جهان فعاليت دارند شرکت هاي بزرگ اينترنتي هستند. شايد شما هم با اين توضيح بتوانيد به راحتي پيش بيني کنيد که صنعت آگهي هاي اينترنتي در دستان غول هاي اينترنت چون گوگل و ياهو مي چرخد. هم اکنون 4 شرکت گوگل، ياهو، مايکروسافت و AOL در اين زمينه پيشگام هستند.

در گزارش مالي که توسط اين شرکت ها در سال گذشته ارائه شده است بحران مالي که در سال هاي گذشته وجود داشته است، باعث شده است که درآمد اين شرکت ها از تبليغات آنلاين تا حدود 4 درصد براي گوگل، 8 درصد براي ياهو، 12 درصد براي مايکروسافت و 19 درصد براي AOL کاهش پيدا کند. اما از ابتداي سال 2010 که به عنوان سال شکوفايي تبليغات اينترنتي از آن نام برده مي شود، پيش بيني شده است که رقمي که از اين نوع تبليغات تنها براي ايالات متحده به دست خواهد آمد به بيش از 6 ميليارد دلار خواهد رسيد. جالب است که بدانيد در حال حاضر گوگل در راس اين شرکت ها قرار دارد و بيش از 70 درصد درآمد اين شرکت از راه آگهي هاي اينترنتي تامين مي-شود، اين شرکت به تازگي اعلام کرده است که تصميمات جالبي را براي آينده صنعت آگهي هاي اينترنتي دارد.

1 دیدگاه

 1. انجمن تفریحی تخصصی بکس باران
  از اوقات فراغت خود به بهترین نحو سود ببرید
  بهترین محل برای گذراندن اوقات فراغت
  بکس باران
  بزرگترین انجمن نوجوانان و جوانان ایرانی
  از شما عزیزان برای عضویت در بکس دعوت می نماید
  فروم بارانی ها
  با بهترین تالار ها و امکانات
  و همین طور آپلود سنتر رایگان
  فرصت را از دست ندهید
  لینک سایت:baxbaran.ir

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.