غول نرم‌افزاري مايكروسافت نسخه آنلاين رايگاني از برنامه آفيس خود به‌نام “آفيس وب اپس” را راه‌اندازي كرد.

به گزارش ايسنا، مايكروسافت در جهشي به سوي رايانش ابري، سرويس Office Web Apps را كه نسخه آنلاين رايگان ورد، اكسل، پاورپوينت و وان نوت است، راه‌اندازي كرد.

كاربران مي‌توانند بدون خريد نرم‌افزار، اسناد ورد، صفحه گسترده، اسلايد شو و يادداشت‌ها را ايجاد، بازبيني و به اشتراك بگذارند. اين برنامه‌ها از طريق يك مرورگر اينترنتي اجرا مي‌شود كه آن‌ها را در تمامي رايانه‌ها از قبيل ويندوز يا مكينتاش و بدون نياز به نصب نرم‌افزار آفيس قابل دسترس مي‌كند.

برنامه “آفيس وب اپس” با نسخه‌هاي قديمي آفيس نيز سازگار است. راه‌اندازي نسخه رايگان از آفيس اقدام بزرگي از سوي مايكروسافت به شمار مي‌رود.

اين شركت در سال مالي گذشته از مجموعه نرم‌افزاري آفيس 19 ميليارد دلار درآمد كسب كرد اما رشد محبوبيت نرم‌افزارهاي اينترنتي رقيب از جمله Google Docs، مايكروسافت را به واكنش واداشته است.

نسخه‌هاي اينترنتي نرم‌افزار آفيس بازتاب نگرش مايكروسافت به رايانش ابري است كه در آن نرم‌افزار و داده به‌جاي رايانه، به‌صورت آنلاين ذخيره شده و از دستگاه‌هايي مانند تلفن همراه، رايانه لوحي و رايانه دسكتاپ قابل دسترس هستند.

برنامه‌هاي تحت وب مايكروسافت در نسخه جديد هات ميل نيز گنجانده شده‌اند و اين شركت سايتي به‌نام Docs.com را راه‌اندازي كرده كه امكان اشتراك‌گذاري اسناد در فيس بوك را فراهم مي‌كند.

سرويس جديد مايكروسافت كه در office.live.com قابل دسترس است، امكانات كم‌تري نسبت به نسخه پولي آفيس اين شركت كه در رايانه‌ها نصب مي‌شود، دارد. به عنوان مثال ورد رايگان تمامي امكانات بازبيني و اظهارنظر مشاهده شده در نسخه پولي را ندارد.

مايكروسافت فروش آفيس 2010 به شركت‌ها را كه نسخه پولي جديد از محصولات آفيس است، در ماه آوريل آغاز كرد و اكنون فروش نسخه ويژه مصرف‌كنندگان عادي نيز براي كاربران خانگي و شركت‌هاي كوچك آغاز شده است.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.