شرکت Samsung Electronics، نسل بعدي تلويزيون LED را معرفي کرد که در آنها براي اولين بار از پردازنده سه بعدي داخلي استفاده شده است. طراحي خلاقانه و پيشرفته در کنار مجموعه يي از امکانات و ويژگي هاي مختلف، اين سري را براي هر نوع دکوراسيوني مناسب مي سازد. مدل 9000 که پرچمدار اين سري است توانسته جايزه بهترين نوآوري نمايشگاه CES2010 را از آن خود کند. در اين سري، سامسونگ بهترين هاي LED TV خود را که شامل مدل هاي اوليه HD تا مدل هاي پيشرفته FullHD مي شود در اندازه هاي مختلف ارائه کرده است.

Yangkyu Kim نايب رئيس بخش صوتي- تصويري شرکت سامسونگ با ذکر اين نکته که پيشرفت سامسونگ در زمينه تلويزيون هاي LED تصادفي نبوده، گفت؛ «ما نيازهاي کاربران براي داشتن کيفيت تصوير عالي، باريک بودن هرچه بيشتر محصولات و سازگاري با محيط زيست و توان مصرفي مناسب را در نظر گرفته ايم. ما امسال تمام توان خود را به کار برده ايم و يک هدف را در ساخت تلويزيون هاي LED امسال دنبال کرديم و آن ايجاد تجربه يي هرچه نزديک تر به تصاوير واقعي در تلويزيون هاي اين سري است. در اين سري جديد، سامسونگ نه تنها بار ديگر استانداردهاي اين صنعت را در زمينه کيفيت تصوير ارتقا داده، بلکه در فناوري و نوآوري هاي به کاررفته نيز پيشگام بوده است.» در اين سري هشت محصول در نظر گرفته شده که اندازه آنها بين 19 تا 65 اينچ است که يکي از گسترده ترين تنوع هاي محصولي را تا به امروز شامل مي شود. تنوع محصولات از سري 9000 گرفته تا سري هاي 7000 و 6500، طيف گسترده يي را پيش روي مشتريان قرار مي دهند تا مدل دلخواه شان را براساس نياز و سبک زندگي خود انتخاب کنند.

بیشتر بدانید:   قیمت گوشی های سامسونگ در بازار

سيستم سه بعدي داخلي

مدل هاي پيشرفته تلويزيون LED امسال که شامل سري هاي 7000 ، 8000 و 9000 مي شوند، همگي داراي پردازنده سه بعدي داخلي هستند که براي انواع استانداردهاي سه بعدي از جمله فرمت هاي FullHD و Blu-Ray بهينه شده است. سامسونگ با ارائه پخش کننده Blu-Ray سه بعدي (مدل BD-C6900) مجموعه کاملي براي ايجاد تصاوير سه بعدي در خانه فراهم کرده است. براي اضافه کردن بعد سوم به برنامه هاي دوبعدي تلويزيوني، سامسونگ فناوري را در پردازنده هاي سه بعدي خود در نظر گرفته که مي تواند به طور خودکار و بدون تاخير، تصاويري دوبعدي را به سه بعدي تبديل نمايد. تصور کنيد که مسابقه فوتبال مورد علاقه شما با افزوده شدن بعد سوم همچون زماني که در استاديوم حضور داريد به صورت کاملاً زنده برايتان پخش خواهد شد.

کيفيت تصويري بي نظير

در تلويزيون هاي LED سامسونگ کيفيت بي نظير تصوير با استفاده از تلفيق دو فناوري امکان پذير شده که در آن علاوه بر بهره مند شدن از کيفيت عالي نور LED، از فناوري کنترل نورپردازي تصوير در تلويزيون هاي LED استفاده شده است. ترکيب اين دو فناوري همراه با کيفيت بالاي منبع نور LED و سيستم انحصاري بهبود تصاوير و پردازنده ويدئويي مخصوص به کار رفته توسط سامسونگ، ايجاد تصاوير باکيفيت و رنگ هاي شفاف و نسبت کنتراست بالاتر را تضمين مي کند.

تمرکز بر طراحي

در سال 2010 سامسونگ طراحي خلاقانه خود را با نازک تر کردن قاب تلويزيون و استفاده از فريم هاي فلزي تراش خورده ادامه داده است تا به اين ترتيب محدوديت هاي قاب هاي مشکي تلويزيون هاي HD معمول را پشت سر بگذارد. در واقع سامسونگ با ابتکار در طراحي اين سري از تلويزيون ها آنها را به جزيي از مبلمان خانه تبديل کرده است. ترکيب رنگي شگفت انگيز جديد Touch of color در کنار لبه هاي فلزي به کاررفته در اين سري، جلوه زيبايي را از قرار گرفتن اين HDTV در کنار ديگر لوازم خانه ايجاد مي کند. وجود مجموعه وسيعي از مواد به کاررفته و طراحي هاي مختلف تقريباً مي تواند هر نوع سليقه يي را پاسخگو بوده و با دکوراسيون هاي مختلف مطابقت داشته باشد.

بیشتر بدانید:   هشتادمین شماره از ماهنامه تلفن‌همراه منتشر شد

تعريف جديدي از کنترل از راه دور

باز هم براي اولين بار در اين صنعت، سامسونگ يک کنترل از راه دور مجهز به يک صفحه لمسي با کاربرد ساده را عرضه کرده است. اين صفحه لمسي و رنگي، آگاهي درباره قابليت ها و گزينه هاي مختلف را ساده تر مي سازد. فناوري Wi-fi و اشعه مادون قرمز داخلي، امکان کنترل تلويزيون و دستگاه هاي پخش صوتي – تصويري را با نمايش دکمه هاي مربوط به آنها و يا يک صفحه کليد QWERTY روي صفحه لمسي ممکن ساخته است. همچنين مي توان برنامه هاي در حال بخش را روي اين صفحه نمايش تماشا کرد و به اين ترتيب مي توانيد بخش اول يک مسابقه بزرگ را در حالي که فيلم Blu-Ray شما براي نمايش روي صفحه HDTV آماده مي شود بر روي صفحه کنترل از راه دور تماشا کنيد (اين قابليت تنها در سري 9000 وجود دارد). اين دستگاه به عنوان کنترل از راه دور اصلي در سري هاي 9000 وجود دارد و مدل مشابه آن را مي توان به صورت جداگانه براي تلويزيون هاي LED سري 7000 و 8000 تهيه کرد.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.