تبلیغات

مونتي وونگ مدير گروه رايانه‌هاي شخصي اچ‌پي در تايوان اعلام كرد كه رايانه لوحي اين شركت موسوم به Slate مبتني بر سيستم‌عامل ويندوز 7 در اكتبر سال جاري روانه بازار مي‌شود.

به گزارش فارس، اگرچه پيش‌ از اين اعلام شده بود كه اين رايانه لوحي در ماه ژوئن به دست كاربران مي‌رسد، اما هم‌اكنون اعلام شده است كه اچ‌پي اين محصول را در پايان سال جاري مالي خود به صورت رسمي عرضه مي‌كند كه از هم‌اكنون تا آن زمان حدود 5 ماه باقي مانده است.

اين مطلب را نخستين بار پايگاه خبري ديجي‌تايمز منتشر كرده “مونتي وونگ ” در مورد تاخير ورود اين رايانه لوحي به بازار و برنامه قبلي شركت اچ‌پي براي عرضه آن توضيحي را به اين مركز خبري نداده است.

شايعات منتشر شده بر آن است كه اچ‌پي در نظر دارد سيستم‌عامل ويندوز 7 را از روي اين رايانه لوحي حذف و سيستم‌عامل webOS شركت پالم يا نسخه‌اي از سيستم‌عامل متن‌باز اندرويد گوگل را جايگزين آن كند. البته بايد به اين نكته توجه كرد كه اين اخبار در شايعات ديگر تكذيب شده است. احتمال ديگري كه در اين زمينه وجود دارد اين است كه در تابستان امسال رايانه لوحي جديدي با نام Hurricane مبتني بر سيستم‌عامل webOS توسط عرضه مي‌شود كه مبتني بر سيستم‌عامل ويندوز است.

وونگ اظهار داشت كه شركت اچ‌پي قصد دارد از سيستم‌عامل webOS در اسمارت‌بوك‌ها و رايانه‌هاي لوحي خود استفاده كند، اما در اين ميان او اعلام كرد كه جريان هيچ ربطي به تغيير استفاده از سيستم‌عامل مايكروسافت در محصولات اچ‌پي ندارد.

سخت‌افزار رايانه‌هاي قابل‌حمل مبتني بر سيستم‌عامل ويندوز 7 كه بر پايه پردازنده Atom ساخته مي‌شوند، به گونه‌اي طراحي شده‌اند كه 5 ساعت انرژي در آن‌ها ذخيره مي‌شود و اين در حالي است كه رايانه لوحي iPad اپل هم‌اكنون مي‌تواند بيش از 10 ساعت انرژي را در خود نگه دارد.

1 دیدگاه

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید