تبلیغات

اگر اپل گوشي هوشمند جديد خود را با نام 4G معرفي نكرده و نام آيفون 4 را براي آن برگزيده، به اين دليل است كه اين گوشي قابليت پشتيباني از خدمات و سرويس‌هاي نسل جديد شبكه‌هاي مخابراتي 4G را ندارد و همچنان بر پايه شبكه 3G فعاليت مي‌كند.

به گزارش فارس، شركت اپل دو مدل قبلي از گوشي هوشمند خود موسوم به آيفون را با نام 3G و 3GS روانه بازار كرده بود و در اين ميان شايعاتي كه از ماه‌ها پيش به گوش مي‌رسيد، نشان مي‌داد كه قرار بود مدل جديد اين گوشي با نام 4G وارد بازار شود، اما رونمايي از مدل جديد گوشي هوشمند اپل و معرفي آن با نام “آيفون 4 ” به تمام اين گمانه‌زني‌ها پايان داد.كارشناسان هم‌اكنون اعلام كرده‌اند كه اگر اپل گوشي هوشمند جديد خود را با نام 4G معرفي نكرده و نام “آيفون 4 ” را براي آن برگزيده، به اين دليل است كه اين گوشي قابليت پشتيباني از خدمات و سرويس‌هاي نسل جديد شبكه‌هاي مخابراتي 4G را ندارد و همچنان بر پايه شبكه 3G فعاليت مي‌كند.

“استيو جابز ” مديرعامل اپل در مراسم سخنراني خود در كنفرانس سالانه WWDC 2010 اعلام كرد كه اين گوشي هوشمند سازگار با شبكه مخابراتي GSM بر پايه شبكه چهاربانده HSDPA فعاليت مي‌كند و با شبكه مخابراتي 3G HSPA+ شركت AT&T سازگاري دارد و در حالت تئوري مي‌تواند امكان بارگذاري اطلاعات با سرعت 7/2 مگابيت در ثانيه را از اين شبكه اينترنتي بي‌سيم براي كاربران فراهم آورد. در شرايط واقعي اين گوشي قابليت بارگذاري يك تا 2 مگابيت اطلاعات را در هر ثانيه دارد كه اين سرعت به شرايط شبكه مخابراتي 3G و محل قرار گرفتن كاربر بستگي دارد.

عرضه گوشي هوشمند “آيفون 4 ” مبتني بر شبكه مخابراتي و ارتباطي 3G نكته قابل ملاحظه‌اي براي كاربران محسوب نمي‌شود. زيرا در حال حاضر شركت AT&T كه عرضه كننده انحصاري اين محصول در آمريكا است، شبكه 4G LTE خود را نيز راه‌اندازي كرده و از طريق آن نسل نوين خدمات ارتباطي و مخابراتي را در اختيار مشتركان خود مي‌گذارد.

شبكه LTE نسل آتي شبكه‌هاي موبايلي GSM محسوب مي‌شود كه سرعت ترافيك اطلاعات در آن به ميزان قابل ملاحظه افزايش يافته است. قرار است طي چند ماه آتي دسترسي كليه كاربران آمريكايي به اين شبكه مخابراتي پرسرعت فراهم شود.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید