در روز چهارشنبه بسیاری از افراد تاثیرگذار دنیای فناوری از جمله مدیرعاملان شرکت‎ های بزرگی مانند اپل، مایکروسافت و گوگل در برج Trump Tower در قلب منهتن برای دیدار با رئیس جمهور جدید ایالات متحده جمع شدند. اما غیبت مارک زاکربرگ در ملاقات با ترامپ ، مدیرعامل فیسبوک به شدت حس می ‎‏شد. شریل سندبرگ، مدیر عملیاتی فیسبوک به عنوان نماینده این شبکه اجتماعی در نشست مذکور شرکت کرد.

چرا مارک زاکربرگ غایب اصلی نشست بزرگان فناوری با ترامپ بود؟ غیبت مارک زاکربرگ در ملاقات با ترامپ

اما به طور دقیق مشخص نیست که چرا زاکربرگ از شرکت در چنین نشست مهمی خودداری کرده است. سخنگوی فیسبوک هم از صحبت درباره غیبت مارک زاکربرگ در ملاقات با ترامپ طفره رفته است. این میلیارد ۳۲ ساله چندی قبل مخالفت خود با برخی سخنان ترامپ درباره مهاجرت و تبادلات تجاری را اعلام کرده بود. پس از پیروزی ترامپ در انتخابات، زاکربرگ در سخنانی کنایه برانگیز گفت: “پیشرفت همیشه در یک خط مستقیم سیر نمی ‎کند”.

زاکربرگ در جریان برگزاری کمپین انتخاباتی ترامپ از بلاک شدن صفحات وی به دلیل انتشار سخنان تنفرآمیز جلوگیری کرده بود. وی هم‎ چنین نقش فیسبوک در گسترش اخبار جعلی و پیروز شدن ترامپ در انتخابات را رد کرده بود. به نظر می ‎رسد او قصد دارد با بی ‎طرف بودن خود به مدیریت شرکت تحت مالکیت خود ادامه دهد.

وی هم‎ چنین به دفاع از Peter Thiel پرداخته بود. این شخص یکی از سهامداران قدیمی فیسبوک به شمار ‎می ‎رود که در جریان کمپین انتخاباتی ترامپ نقش مدیر رسانه‎ های دیجیتال را بر عهده داشت و نشست روز چهارشنبه هم با هماهنگی وی صورت گرفته بود. زاکربرگ در دفاع از Thiel گفته بود: “ما عمیقا به وجود تفاوت و تنوع (در میان خود) توجه داریم. این سخن وقتی از ایده ‎های موافق دفاع می ‎کنید بسیار ساده به نظر می ‎رسد اما در هنگام احترام به حقوق افراد برای انتخاب ‎های گوناگون بسیار سخت ‎تر خواهد شد”.

منبع: Businessinsider

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید