فرزند یکی از نمایندگان مجلس روسیه به جرم هک کارت اعتباری آمریکایی ها به ۲۷ سال زندان محکوم شد. برآوردها نشان می دهد فعالیت های هکری این فرد نزدیک به ۱۷۰ میلیون دلار خسارت به بار آورده است.

Roman Valeryevich Seleznev سی و دو ساله که به Track2 شهرت دارد در آگوست سال ۲۰۱۶ و بر اساس حکم دادگاه گناهکار شناخته شد. وی با آلوده کردن هزاران رایانه به بدافزاری مخرب توانست شماره ها و دیگر اطلاعات کارت های اعتباری را سرقت کرده و پس از هک کارت اعتباری را در بازارهای زیرزمینی اینترنتی به فروش رساند.

دستگیری فرزند نماینده مجلس روسیه به جرم هک کارت اعتباری
دستگیری فرزند نماینده مجلس روسیه به جرم هک کارت اعتباری

او طی سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ شماره های بیش از ۱٫۷ میلیون کارت اعتباری متعلق به ۳۷۰۰ موسسه مالی و بیش از ۵۰۰ کسب و کار دیگر در آمریکا را سرقت کرد که از جمله آنها می توان به دهها رستوران و پیتزافروشی در آمریکا اشاره کرد.

بنا بر اعلام وزارت دادگستری آمریکا داده های مسروقه برای سرورهایی در اوکراین و روسیه ارسال می شدند و به فروش می رسیدند و این هکر از این طریق دهها میلیون ها دلار به جیب زده است. وی در جولای سال ۲۰۱۴ و بعد از یک سال عملیات پلیسی مخفی شناسایی و در یک کشور ثالث دستگیر شد و علاوه بر جریمه ۱۷۰ میلیون دلاری ممکن است به دلایل دیگری هم محکوم شود.

پدر این هکر Valery Seleznev نماینده مجلس روسیه از متحدان ولادمیر پوتین رییس جمهور این کشور است. سفارت روسیه در آمریکا خواستار فرجام خواهی در مورد این حکم شده و دستگیری و انتقال این فرد به آمریکا را آدم ربایی توصیف کرده است.

بیشتر بدانید:   هک ایمیل های کمپین ماکرون کاندیدای ریاست جمهوری فرانسه توسط روس ها

 بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.