كارشناسان پيش‌بيني كرده‌اند تا سال 2014 ميلادي سالانه بيش از 2 ميليارد دستگاه با مودم پايه بي‌سيم در سراسر دنيا فروخته مي‌شود.

به گزارش فارس، شركت تحقيقاتي In-Stat بر پايه آخرين بررسي‌هاي خود اعلام كرد كه نسل جديد دستگاه‌هاي مجهز به مودم پايه محبوبيت فراواني نزد كاربران دارد و ظرف چهار سال آينده، سالانه بيش از 2 ميليارد عدد از آنها در دنيا فروخته مي‌شود.

مودم پايه در اصل يك تراشه بي‌سيم است كه امكان اتصال به برج‌هاي مخابراتي و دريافت خدمات ارتباطي را فراهم مي‌كند و هم‌اكنون در تلفن‌هاي همراه سنتي و معمولي، گوشي‌هاي هوشمند، نت‌بوك‌ها، نوت‌بوك‌ها، رايانه‌هاي لوحي و دستگاه‌هاي كتابخوان الكترونيكي مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

اگرچه تراشه Wi-Fi يك ابزار كاربردي اتصال بي‌سيم با بورد كوتاه محسوب مي‌شود، اما شركت In-Stat اعلام كرده است كه مودم پايه به صورت گسترده‌تر و با كيفيت بالاتر خدمات بي‌سيم خود را در اختيار كاربران مي‌گذارد.

در حال حاضر باكيفيت‌ترين خدمات مخابراتي و ارتباطي بي‌سيم از طريق 3G در اختيار مشتركان قرار مي‌گيرد كه البته برخي شركت‌ها عرضه خدمات 4G را نيز آغاز كرده‌اند.

اين شركت تحقيقاتي پيش‌بيني كرده است كه تا سال 2014 ميلادي تنها 3/6درصد از تمام دستگاه‌هاي مجهز به مودم پايه در دنيا از خدمات 4G بهره‌مند خواهند شد و در مقابل، خدمات 2G و 3G بيشترين محبوبيت را نزد كاربران خواهند داشت.

خدمات مبتني بر شبكه‌هاي وايمكس و LTE نيز اين روزها بسيار مورد توجه قرار گرفته‌اند و به گفته كارشناسان، تا سال 2014 ميلادي بيش از 60 درصد دستگاه‌هاي مجهز به گيرنده 4G از خدمات وايمكس و LTE بهره‌مند مي‌شوند.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید