مديرعامل شرکت ارتباطات سيار ایران از عرضه 3 ميليون سيم‌کارت همراه اول در سال جاري،‌ پيش‌بيني درآمد 3هزار و 800 ميليارد توماني اين شرکت،‌ ثابت ماندن تعرفه‌ها و تمليک 520 نقطه در تهران براي نصب آنتن خبر داد.

به گزارش روزنامه فناوران وحيد صدوقي در خصوص برنامه‌هاي شرکت ارتباطات سیار ایران گفت: واگذاري سيم‌کارت همراه اول امسال براساس تقاضاي مشترکان خواهد بود و در حال حاضر نيز واگذاري سيم‌کارت‌هاي خانواده تا 27 ارديبهشت ماه ادامه دارد.

وي افزود: سيم‌کارت‌هاي همراه اول براساس نياز بازار عرضه مي‌شود که در برنامه پيش‌بيني واگذاري سه ميليون سيم‌کارت اعتباري و دايمي ديده شده است.

صدوقي با بيان اينکه سال گذشته نيز واگذاري 3 ميليون سيم‌کارت در برنامه بود اما براساس نياز بازار تا 8 ميليون سيم‌کارت به متقاضيان واگذار شد، گفت: از کل درآمد 6 هزار ميليارد توماني شرکت مخابرات ايران در سال گذشته، درآمد همراه اول 3 هزار و 600 ميليارد تومان بود و امسال نيز پيش‌بيني درآمد حدود 3 هزار و 800 ميليارد توماني را در برنامه داريم.

بدهي 99 ميليارد توماني مخابرات به سازمان مالياتي

عضو هيات‌مديره شرکت مخابرات ايران در توضيح بدهي 99 ميليارد توماني اين شرکت به دولت نيز گفت: از 99 ميليارد تومان بدهي شرکت مخابرات ايران که بابت ماليات بوده حدود 87 ميليارد تومان آن مربوط به شرکت ارتباطات سيار است که در سال 85 پرداخت شد.

وي گفت: سازمان امور مالياتي معتقد بود که پرداخت اين مبلغ بايد از محل شرکت مخابرات ايران و نه از محل درآمدهاي دولت انجام گيرد که با اخذ مصوبه هيات دولت اين مشکل حل شد و پرداخت مذكور مورد قبول سازمان امور مالياتي قرار گرفته است.

بیشتر بدانید:   تخفيف 80 درصدي همراه اول به حجاج؛ جزييات تعرفه‌ي رومينگ در كشور عربستان

افزايش تعرفه نخواهيم داشت

صدوقي از بررسي تعرفه سرويس‌هاي مخابراتي خبر داد و گفت: در بحث تلفن همراه افزايش تعرفه در دستور کار قرار ندارد و احتمال افزايش نرخ‌هاي تلفن همراه خيلي ضعيف است اما امکان افزايش نرخ پالس تلفن ثابت وجود دارد.

عضو هيات‌مديره شرکت مخابرات ايران با تاکيد بر اينکه همه ساله به دليل عدم افزايش نرخ پالس تلفن ثابت از منابع داخل شرکت مخابرات ايران مبالغ سنگيني به اين بخش اختصاص مي‌يافت، گفت: با خصوصي شدن شرکت مخابرات ايران در حال پيگيري و حل اين موضوع هستيم تا نرخ مورد نظر اصلاح شود.

وي با اشاره به اصلاح نرخ استهلاک کابل‌هاي مخابراتي افزود: با اصلاح نرخ استهلاک کابل‌هاي مخابراتي استان‌ها حدود 20 ريال هزينه پالس تلفن ثابت را کاهش داديم.

عضو هيات‌مديره شرکت مخابرات ايران با بيان اينکه طبق آمارهاي ارايه شده بالغ بر 71 درصد از 1500 رشته کابل پرظرفيت تلفن ثابت استان تهران مستهلک شده است، افزود: 29 درصد باقيمانده اين کابل‌ها نيز با ميانگين عمر حدود 5 سال زيربار هستند که تا پنج سال آينده کل سرمايه مخابرات استان تهران مستهلک مي‌شود.

صدوقي با تاکيد بر اينکه ضريب استهلاک غير واقعي، هزينه مضاعفي را براي کاربران ايجاد مي‌کرد، خاطرنشان کرد: مطابق کار کارشناسي در سال 86 و نيز گزارش تطبيقي موسسه حسابرسي براساس اطلاعات استاندارد دنيا از کشورهاي هنگ کنگ، روسيه، آلمان و آمريکا ميانگين ضريب استهلاک کابل بالغ بر 27 سال است اما براي مثال در استان تهران بيش از يک درصد کابل‌هاي مخابراتي بيش از 40 سال عمر دارد و سرويس ارايه مي‌کند.

بیشتر بدانید:   OPERA Mobile، برای سیستم عامل سیمبین عرضه شد

وي افزود: درصدد اصلاح نرخ استهلاک کابل‌هاي مخابراتي و واقعي کردن هزينه‌ها براي مشترکان هستيم که با موافقت سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي به زودي اين قيمت‌ها واقعي خواهد شد.

تمليک 520 نقطه در تهران براي نصب آنتن

مديرعامل شرکت ارتباطات سيار در مورد وضعيت شبکه همراه اول و بازسازي اين شبکه نيز گفت: شبکه همراه اول به طور دايم در حال توسعه است و سال گذشته اين شبکه در تهران براي ظرفيت 10 ميليون باز طراحي شد که از مهم‌ترين اقدامات صورت گرفته در اين زمينه مي‌توان به اصلاح زاويه آنتن‌ها اشاره کرد.

وي با اشاره به ارتقاي ظرفيت شبکه همراه اول از برنامه اين شرکت براي تمليک و نصب حدود 520 سايت تلفن همراه در تهران در سال 89 خبر داد و گفت: بهينه‌سازي دايم در حال اجراست و حتي ساخته شدن يک ساختمان نيز در شبکه ما تاثير گذار خواهد بود.

به گفته وي، پوشش و اصلاح شبکه و نياز مشترکان در نقاط مختلف بايد تامين شود و به همين دليل طراحي و بهينه‌سازي و نگهداري به طور مستمر در حال اجرا خواهد بود.

صدوقي با اشاره به شاخص‌هاي کيفيت شبکه در پروانه فعاليت اپراتور اول مخابرات ايران گفت: وضعيت شبکه همراه اول از شاخص‌هاي پروانه بهتر است به طوري که درصد قطعي موبايل در اين پروانه 3 درصد ديده شده است در حالي که ميزان درصد قطعي موبايل در کل کشور 5/1 درصد است.

اتمام پروژه مرکز صورتحساب گيري يکپارچه همراه اول

مديرعامل شرکت ارتباطات سيار در مورد وضعيت قرارداد 110 ميليارد توماني اين شرکت با شرکت صاايران براي ايجاد و توسعه شبکه يکپارچه صورتحساب گيري (بيلينگ) گفت: قرارداد همکاري با شرکت صاايران در سال 85 با خريد سورس نرم‌افزار از دانشگاه خواجه نصير براي بخش امور مشترکان انجام شد و اين مرکز با توليد داخل بومي‌سازي شد.

بیشتر بدانید:   همراه اول و ایرانسل؛ دو اپراتوری که پیامک‌های یکدیگر را تحویل نمی گیرند!

وي گفت: هم اکنون به اتمام اين قرارداد رسيده ايم و قرار است شرکت صاايران با 26 ميليارد تومان چند ماژول باقيمانده اين قرارداد را با تجهيزاتي که همراه اول تهيه مي‌کند ظرف 9 ماه آينده به اتمام برساند.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.