معلولین بیش از ۱۱% جمعیت کشور ما را تشکیل می دهند. بر اساس تخمین ها بیش از ۷۰% آنها با مشکل بیکاری مواجه هستند و این آمار در نابینایان بیش از ۹۰% است.

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و ایجاد پلتفرم های بازار کار آنلاین، موقعیتی فراهم شده تا نیروی متخصص بتواند به عنوان یک فریلنسر در خانه کار کند و درآمد مناسبی از طریق انجام پروژه ها کسب کند.

دوره آموزشی فریلنسینگ برای معلولین برگزار شد
دوره آموزشی فریلنسینگ برای معلولین برگزار شد

مناسب ترین تخصص ها برای کار فریلنسینگ بصورت آنلاین، شامل برنامه نویسی، طراحی و ترجمه یا هر کاری که بتوان بصورت آنلاین انجام و تحویل داده شود است.

در وضعیت کار در منزل و بصورت آنلاین معلولین با افراد سالم از شرایط مساوی برای رقابت برخوردار هستند. کارفرما، فریلنسر را نمی بیند و برای او فرق نمی کند که این فریلنسر خانم یا آقا است، معلول است یا سالم. تنها چیزی که برای او مهم است تحویل به موقع و با کیفیت پروژه است.

پونیشا بزرگترین پلتفرم بازار کار آنلاین است. روزانه پروژه های زیادی برای برون سپاری در آن ثبت می شود و هزاران فریلنسر در بیش از ۴۰۰ تخصص در آن آماده دریافت پروژه هستند.

نیما نورمحمدی و روشنک علی طلب موسسین پونیشا در بهمن ۱۳۹۵ تصمیم گرفتند برای معلولینی که تخصص برنامه نویسی، ترجمه یا طراحی دارند و با مشکل پیدا کردن کار مناسب دست و پنجه نرم می کنند، دوره فریلنسینگ برگزار کنند تا به آنها آموزش دهند که چطور می توانند در خانه و از طریق سایت پونیشا و با استفاده از تخصص خود، درآمد کسب کنند.

بیشتر بدانید:   تاکسی‌ های فرودگاه امام خمینی(ره) به اینترنت پرسرعت ایرانسل مجهز شدند
دوره آموزشی فریلنسینگ برای معلولین برگزار شد
دوره آموزشی فریلنسینگ برای معلولین برگزار شد

موسسه خیره رعد، همگام و کمپین ۱۱ ایران، از این دوره آموزشی حمایت کردند، و فضای کار اشتراکی زاویه نیز مکان مورد نیاز برای برگزاری این دوره آموزشى را در اختیار پونیشا قرار داد. رسانه های دیجیاتو، پیوست، زومیت، تکراسا، دیجی کالا مگ، اخبار رسمی، کلیک، برسام، شنبه مگ، سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران، اصفهان پلاس، کانگرو و بسیارى از کسب و کارها مانند پارسکدرز، همیاروردپرس، بیست تا سی، کلیک یاب، آواتک در وبلاگ یا شبکه های اجتماعی خود این دوره آموزشى را معرفی کردند.

برای شرکت در دوره اول، ١٢ نفر از بین تعداد زیادی ثبت نام انتخاب شدند. همینطور برای توانمند سازی آنها پروژه ای در سایت تامین مالی جمعی مهربانه به مبلغ ۱۵میلیون تومان تعریف شد، که با کمک ۱۰۵ نفر از افراد و استارتاپ ها این پروژه در کمتر از یک هفته موفق شد و مبلغ مورد نظر جمع آورى شد.

استارتاپ هایی که از دوره آموزشی فریلنسینگ برای معلولین حمایت کردند:

ای هوم، فارابی، جهش، مهربانه، رایزن سامانه گستر، رکامندر، پارسکدرز، دونیت، وب یاد، جابینجا، پیمنت اکسپرس، حامی سان، زرین پال، پندار، مدرسه استاندارهای وب، تولگرام، اتباکس، بپرسیم، پونیشا، هم رکاب، کانگرو، حسابیت، استدیو بازی سازی پاپاتا.

مانیز در روز اختتامیه کیسه های پارچه ای به مهمانان هدیه داد، فرانش دسترسى شرکت کنندگان دوره را به مطالب آموزشى فراهم کرد، تروتک و آریکو به شرکت کنندگان متر لیزرى هدیه داد، علی بابا بلیط مشهد مقدس را به آنان اهدا کرد، پین تا پین کمک هزینه رزرو هتل را فراهم کرد، اسنپ سفر رفت و برگشت رایگان در این سه روز را براى شرکت کنندگان مهیا کرد، چیلیوری سایت سفارش غذا ٣ روز شرکت کنندگان را ناهار مهمان کرد، دلیون شرکت کنندگان را به صبحانه دعوت کرد، و رنگی رنگی برای همه شرکت کنندگان یک بسته هیجان انگیز فرستاد.

بیشتر بدانید:   کمپین #عیدی_من: گامی در جهت رفع نیازمندی های کودکان مناطق محروم در آستانه سال جدید

در نهایت این دوره در تاریخ ۱۷ تا ۱۹ اسفند با همبستگی و حمایت تعداد قابل توجهی از استارتاپ‌ ها با موفقیت برگزار شد و شرکنندگان در رویداد پایانی در حضور مهمانان و حامیان تعهد دادند که تمام تلاش خود را برای موفقیت در کسب درآمد از طریق فریلنسینگ انجام دهند.

دوره آموزشی فریلنسینگ برای معلولین برگزار شد
دوره آموزشی فریلنسینگ برای معلولین برگزار شد

 بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

1 دیدگاه

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.