ادوب اعلام كرد ديگر در فن‌آوري طراحي شده براي قابل دسترس كردن برنامه‌هاي مبتني بر فلش در آيفون اپل سرمايه‌گذاري نمي‌كند.

به گزارش ايسنا، به گفته مايك چمبرز، مدير محصول ارشد براي روابط طراحان در ادوب، اين شركت از اين پس پلتفرم‌هاي موبايل، رقيب ديگر آيفون را در مركز توجه قرار مي‌دهد.

اظهارات عنوان شده از سوي اين مقام اجرايي در ادوب پاسخي به تغييرات مجوز اخير اپل است كه ديگر اجازه نمي‌دهد برنامه‌هاي نوشته شده برمبناي شماري از فن‌آوري‌ها از طريق فروشگاه App Store اين شركت به فروش روند.

به گفته وي، “پكيجر براي فن‌آوري سيستم عامل آيفون” يكي از برنامه‌هاي كليدي مجموعه نرم‌افزاري Creative Suite 5 ادوب خواهد ماند اما اين شركت در آينده ديگر به‌دنبال طراحي ابزارهاي بيش‌تر براي اين دستگاه نخواهد بود.

چمبرز با بيان اين كه پكيجر در تمام دوره طراحي از مقررات مجوز اپل پيروي كرد، هشدار داد طراحان بايد آماده باشند اپل در هر زمان و به هر دليلي برنامه آن‌ها را رد يا محدود كند.

تغيير در شرايط مجوز طراحي اپل، محدوديت‌هايي را براي برنامه‌هايي كه با شماري از فن‌آوري‌ها از جمله يونيتي، تيتانيوم، مونوتاچ و فلش ساخته شده‌اند، به‌همراه داشته است.

اپل و ادوب بر سر پشتيباني از فن‌آوري فلش در آيفون، آي‌پد و آي‌پاد تاچ دچار اختلاف عميقي شده‌اند و استيو جابز، مدير اجرايي اپل اين پلتفرم را “پرايراد” خوانده و از استاندارد رقيب HTML5 حمايت كرده، در حالي كه ادوب از قوانين مجوز اين شركت كه تنها چند ساعت پيش از عرضه “پكيجر براي آيفون” اعلام شد، خشمگين بوده و شايعه شده در حال بررسي اقدام حقوقي عليه آن است.

بیشتر بدانید:   دستگاه پخش مالتی مدیا همراه با DVD Player

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.