در حالیکه حجم تراکنش‌های بانکی سال 88 در مقایسه با سال قبل با رشد 49 درصدی همراه بوده است، شرکت خدمات انفور ماتیک توانسته با بکارگیری توان متخصصین خود و مجهز شدن به فناوری های نوین درقطعی و کندی سیستم‌ها کاهش چشمگیر ی را ایجاد كند.

به گزارش خبرنگار ICTPRESS، جمع پردازش تراکنش‌ها فقط در اسفند ماه سال گذشته بالغ بر 480 میلیون فقره بوده که این عدد در مقایسه با ماه مشابه در سال 87، 52 درصد رشد را به همراه داشته است. تعداد کارت‌های ارائه شده به بانکهای طرف قرارداد شرکت خدمات انفورماتیک به بیش از 35 میلیون رسیده است که این تعداد در سال 1388، 45 درصد افزایش را نسبت به سال 87 نشان می‌دهد.

پردازش موفق 270 میلیون تراکنش سیستم کارت در اسفند ماه سال 88 در مقایسه  با ماه مشابه سال 87 از رشد 62 درصد درصدی در این بخش برخوردار بوده است.همچنین حجم تراکنش‌های سیستم شتاب در ماه پایانی سال 1388 به مرز 142 میلیون رسیده که این تعداد افزایش در مقایسه با سال قبل از آن بیانگر رشدی51 درصدی است. این امر در راستای اجرای اهداف بانک مرکزی بوده و پیش‌بینی می‌شود در سال جدید، میزان رشد تراکنش‌ها بیشتر از روند رشد سال‌های قبل باشد.

تاثیر فزاینده پرداخت قبوض, دیگر محصول این شرکت از طریق درگاه‌های مختلف در کاهش مراجعه مشتریان به شعب بانک‌ها, بخش دیگری از این خبر را به خود اختصاص داده است.حجم تراکنش‌های پرداخت قبوض در بانک‌های ملی و صادرات به‌ترتیب از رشد 150 درصدی و 90 درصدی برخوردار بوده واگر فقط به آمار تعداد کل تراکنش‌های موفق پرداخت قبوض که حجمی بالغ بر 15میلیون می باشد بنگریم می‌توان به‌راحتی استنباط نمود که این سیستم به‌خوبی اهداف بانکداری الکترونیکی را پوشش داده است. مهم‌تر اینکه، در سال 1389 این شرکت با طراحی و افزودن زیر سیستم دستور برداشت به سیستم پایاپای الکترونیکی, ارائه تسهیلات بهتر و تخصصی تر به مشتریان بانکها را مد نظر قرار داده است.

بیشتر بدانید:   نقش کمرنگ زنان در دایره‌المعارف متن باز ویکی‌پدیا

همچنین توسعه سیستم‌های نوپای بانکداری اینترنتی و ارائه سرویس‌های نو در این سیستم که با درجه امنیت بسیار بالایی در شرکت خدمات انفور ماتیک طراحی شده و مورد اعتماد بانک ها و مشتریان نیز قرار گرفته است، رشد بی‌سابقه‌ای را در کمیت وکیفیت این سرویس‌ها در سال 1388 در پی داشته که مهمترین آن اختصاص 25 درصدی از کل تراکنش‌های انتقالی بین بانکی (ساتنا) به این بخش می باشد.

1 دیدگاه

  1. سلام
    لطفا اگه مقاله جدید در مورد سپرده های بانکی یا افزایش و کاهش تراکنش های بانکی دارید به ایمیلم ارسال کنید خیلی نیاز دارم برای پایان نامه خواهشمندم کمکم کنید

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.