نرم افزار تغییر چهره مرد به زن و زن به مرد اندروید و آی او اس با نام فیس آپ (Face App) در مدت زمانی کوتاه نظر بسیاری از کاربران را به خود جلب کرد. البته، برنامه فیس اپ تاکنون بدون حاشیه و مشکل نیز نبوده است.

در هر بازه زمانی، چند اپلیکیشن خاص به شهرت جهانی رسیده و سود زیادی را به جیب سازندگان آن‌ها سرازیر می‌کنند. به عنوان یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های امروز باید به نرم افزار تغییر چهره Face App اشاره کنیم که تقریبا همه کاربران اندروید و آی او اس را درگیر خود کرده است.

سازنده نرم افزار فیس آپ از کاربران سیاه پوست عذرخواهی کرد
سازنده نرم افزار فیس آپ از کاربران سیاه پوست عذرخواهی کرد

با استفاده از این برنامه تغییر چهره، علاوه بر تغییر قیافه خود به جنس مخالف، می‌توانید صورت خود را پیر یا جوان کنید و یا لبخندی بسیار زیبا و ملیح بر روی آن قرار دهید.

ابزارهای تغییر چهره زیادی تاکنون برای پلتفرم‌های موبایل عرضه شده‌اند، اما قدرت خارق‌ العاده و باورنکردنی هوش مصنوعی اپلیکیشن Face App را باید وجه تمایز آن با دیگر نرم افزارها دانست.

البته نرم افزار تغییر چهره Face App (فیس آپ) حواشی را نیز به همراه داشته است. پس از اینکه برخی کاربران روشن شدن رنگ پوست خود بعد از استفاده از فیلتر Hot را گزارش دادند، مدیر تیم سازنده این اپلیکیشن مجبور به عذرخواهی شد، چرا که کاربران این اقدام را از روی عمد تصور کرده و آن را حرکتی نژادپرستانه می‌دانستند. رنگ صورت افراد سیاه پوست بعد از اعمال این فیلتر به میزان زیادی روشن می‌شد.

تغییر نام فیلتر مشکل‌ ساز نرم افزار تغییر چهره

مدیر تیم سازنده بعد از عذرخواهی، این اتفاق را اثر جانبی هوش مصنوعی قدرتمند به کار رفته در نرم افزار تغییر چهره Face App دانست.

بیشتر بدانید:   خرج دو میلیون پوندی پلیس لندن برای نظارت بر فضای مجازی

وی همچنین عنوان کرد این فیلتر در سر جای خود باقی مانده و تنها نام از آن Hot به Spark تغییر پیدا خواهد کرد. با این کار یک تعادل میان نام فیلتر و نتیجه به دست آمده از آن برقرار خواهد شد و کاربران سیاه پوست پیش از استفاده می‌توانند نتیجه را پیش‌بینی کنند.

 بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید