هفته گذشته استارت‌آپ‌های فین تک دور هم جمع شدند تا در رویداد فین‌تاک از تجربه‌های خود بگویند. بخشی از این برنامه به اشنایی و شبکه سازی میان شرکت کنندگان اختصاص یافت و در قسمت دیگر سینا قاضی دزفولی از وب‌سرویس بانکی داتین صحبت کرد. او فینتک را صنعتی به وجود آمده از پیوند دو صنعت مالی و تکنولوژی دانست و معتقد بود هر چند بخش تکنولوژی آن بیتشر نمود پیدا کرده اما دو بخش مالی و حقوقی همچنان نقش پررنگی در آن دارند.

فینتاک نشست استارت آپ های فینتک

فینتاک نشست استارت آپ های فینتک

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام، وی افزود استارت آپ های فینتک در۶ حوزه اصلی پرداخت ، بیمه ، وام و قرض ، سرمایه گذاری جمعی ، مدیریت سرمایه ، پردازش اطلاعات فعال هستند و قصد دارند نیازهای مالی را در جامعه به صورت سریعتر ، راحت تر و ارزان تر ارائه کنند و معمولا اینکار را با خرد کردن خدمات موسسات بزرگ در و ارائه آن به صورت یک محصول انجام می دهند .

فینتاک نشست استارت آپ های فینتک

موسسات بزرگ و بانک ها به دلیل ترس از جاماندن (fomo) و یا ترس از نابودی (fogs) رویکرد مقابله و یا همراهی با استارت آپ های فینتک را انتخاب می کنند .

سینا قاضی دزفولی گفت: «فینتک‌لب داتین یک کربنکینگ کامل است با اطلاعات غیر واقعی که بستر و آزمایشگاهی برای استارت آپ ها است که می توانند ایده خود را در محیط آزمایشگاهی امتحان کنند .»

فینتاک نشست استارت آپ های فینتک

در انتهای مراسم علی فارمد موسس فینتاک هدف از این برنامه را آشنایی بیشتر فعالان این حوزه و استارت آپ ها با یکدیگر و برقراری ارتباط نزدیک‌تر با دست اندرکاران سیستم بانکی کشور خواند و گفت : فین‌تاک به صورت ماهانه برگزار می‌شود و در هر جلسه میزبان یکی از مدیران بانکی کشور خواهد بود .

بیشتر بدانید:   نخستین جشنواره و دومین رویداد نوآورانه فناوری های مالی فین تک برگزار می شود

فینتاک نشست استارت آپ های فینتک

برای اطلاعات بیشتر در مورد فینتاک می توانید به وبسایت fintalk.ir مراجعه بفرمائید.

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.