این بار قابلیت جدید گوگل مپ برای دارندگان ویلچر است. سرویس محبوب نقشه‎ یابی گوگل از این پس به کاربران خود اطلاع می‎ دهد که چه مکان ‎هایی برای دارندگان ویلچر مناسب است. برای ایجاد این قابلیت گروهی از کارمندان گوگل حدود ۲۰ درصد از وقت خود را بر روی این پروژه صرف کرده ‎اند.

کارمندان گوگل سرویس Maps را برای استفاده با ویلچر بهینه سازی کردند قابلیت جدید گوگل مپ برای دارندگان ویلچر

طبق قوانین گوگل کارمندان می‎ توانند ۲۰ درصد از زمان کاری خود را بر روی پروژه‎ هایی غیر مرتبط به شغل اصلی خود صرف کنند. سرویس‎ هایی مانند Gmail، AdSense و News همگی نتیجه فعالیت کارمندان گوگل در ۲۰ درصد وقت خالی خود هستند. البته این روزها کارمندان باید برای استفاده از این ۲۰ درصد زمان از سرپرست خود مجوز بگیرند و بسیاری از آن‎ ها این کار را نمی ‎کنند.

Rio Akasaka یکی از همین کارمندان است که شغل اصلی وی مدیر تولید در سرویس Google Drive به شمار می ‎رود. اما وی در ۲۰ درصد وقت آزاد خود بر روی بهبود قابلیت ‎های دسترسی در سرویس Maps فعالیت می ‎کند. در یک سال گذشته او با ۵ الی ۱۰ نفر دیگر برای افزودن قابلیت‎ های جدید به سرویس نقشه ‎یابی گوگل فعالیت داشته است.

در حال حاضر سرویس Maps اطلاعاتی مانند ساعت ‎کاری، جو محیط و نقدهای کاربران را برای کسب و کارها نشان می ‎دهد. اما با این قابلیت جدید گوگل مپ برای دارندگان ویلچر در پایین‎ قسمت صفحه امکان دسترسی برای اینگونه افراد سنجیده شده است. اطلاعات مورد نیاز برای این ویژگی‎ ها از طریق پرسش و پاسخ از طریق کاربران تامین شده است.

کارمندان گوگل سرویس Maps را برای استفاده با ویلچر بهینه سازی کردند قابلیت جدید گوگل مپ برای دارندگان ویلچرکارمندان گوگل سرویس Maps را برای استفاده با ویلچر بهینه سازی کردند قابلیت جدید گوگل مپ برای دارندگان ویلچر

ممکن است این قابلیت برای افراد عادی تفاوت چندانی را ایجاد نکرده باشد اما قطعا برای معلولان و کسانی که از ویلچر کمک می‎ گیرند ویژگی بسیار مهمی به شمار خواهد رفت.

منبع: Businessinsider

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید