در آستانه سال نو میلادی و تعطیلات همراه آن بهتر است کمی از گوشی‎های هوشمند خود فاصله بگیریم و با اطرفیان خود تعامل بیشتری داشته باشیم. در همین راستا استفاده از قابلیت Do Not Disturb در آیفون می ‎تواند کمک بسیار بزرگی به کاربران انجام دهد.

اگرچه قابلیت Do Not Disturb نمی‎ تواند جلوی استفاده شما از گوشی خود را بگیرد اما با محدود کردن نوتیفیکشن ‎ها قادر خواهد بود تا فاصله بیشتری میان کاربر و شبکه ‎های اجتماعی ایجاد کند.

چگونه از قابلیت Do Not Disturb در آیفون استفاده کنیم؟

اگرچه قابلیت Do Not Disturb چند سالی است که بر روی آیفون ‎ها قرار دارد اما استفاده از آن ممکن است کمی گیج‎ کننده به نظر برسد. با این حال این ویژگی یکی از بهترین ابزارهای اپل برای کنترل نوتیفیکشن ‎ها به شمار می ‎رود. در ادامه قصد داریم به برخی نکات را برای استفاده بهتر از این قابلیت اشاره کنیم.

Do Not Disturb قابلیتی همانند بی‎ صدا کردن دستگاه است با این تفاوت که از ظاهر شدن نوتیفیکشن‎ های جدید جلوگیری می‎ کند.

قابلیت Do Not Disturb در آیفون در دو حالت کلی می ‎تواند مورد استفاده قرار گیرد. در حالت اول می‎ توانید برنامه‎ روزانه ‎ای برای آن در نظر بگیرید. برای مثال می ‎توان از ساعت ۱۰ شب تا ۷ صبح آن را فعال کرد.

هم‎ چنین می‎ توانید با لمس آیکن هلال ماه در قسمت Control Center اقدام به فعال سازی Do Not Disturb کنید.

اگر این قابلیت فعال باشد آیکن هلال ماه در نوار بالایی دستگاه ظاهر خواهد شد.

با مراجعه به بخش Settings و سپس قیمت Do Not Disturb می‎توانید تنظیمات مربوط به آن را کنترل کنید.

بیشتر بدانید:   چگونه ایمیل‌ ها و حساب‌ های کاربری را در آیفون حذف کنیم؟

می‎ توانید برخی اشخاص خاص را در قسمت تنظیمات انتخاب کنید تا حتی در هنگام فعال بودن این قابلیت هم نوتیفیکشن ‎ها و پیام ‎های آن ‎ها نمایش داده شود. اگرچه حتی اگر پیام نمایش داده شود گوشی بر روی حالت بی‌صدا قرار دارد و کاربر از دریافت پیام مطلع نمی ‎شود مگر این که به صفحه آن نگاه کند.

به کمک ویژگی دیگری اگر کسی چندین بار با شما تماس بگیرد دستگاه این تماس را نمایش خواهد داد.

با انتخاب گزینه Always حتی اگر در حال استفاده از آیفون خود هم باشید، دستگاه هم‎ چنان نوتیفیکشن ‎ها را نمایش نخواهد داد. این قابلیت در هنگام بازی کردن با گوشی بسیار کارآمد است.

منبع: Businessinsider

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید