تبلیغات

وزير ارتباطات، وعده كاهش قيمت تمام شده اينترنت را تا چند ماه ديگر داد.

رضا تقي‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفت‌و‌گو با «ايلنا» اظهار داشت: قیمت تمام شده اینترنت در کشور تابع هزینه‌های انتقال این فن‌آوری به کشور است و مخابرات از فروش اینترنت درآمدی ندارد، لذا تلاش ما اين است كه با استفاده از روش‌های جدید قیمت انتقال آن به کشور را کاهش دهیم.

وي ادامه داد: به دلیل انتقال اینترنت به شیوه سنتی به کشور، فیبرهای نوری انتقال‌دهنده اینترنت به ایران از چند کشور مختلف به کشور وارد می‌شود که در هر مسیر، اجاره‌ای بابت انتقال این فیبرها به این کشورها پرداخت می‌شود که این موضوع سبب شده است، هزینه انتقال اینترنت به داخل ایران افزایش یابد، البته کارشناسان شرکت مخابرات ایران تلاش دارند با استفاده از روش‌های جدید و کاهش هزینه‌های انتقال اینترنت، هزینه این فن‌آوری نوین را در کشور کاهش دهند.

وزیر ارتباطات تصریح کرد: هزینه اینترنت کشور هم اینک در نقطه سر به سر قرار دارد و شرکت مخابرات ایران در این رابطه درآمدی کسب نمی‌کند، ولی باید قیمت این محصول برای کاربران اینترنت در کشور کاهش یابد.

وي خاطرنشان كرد: يكي از اولويت‌هاي اصلي ما در وزارت ارتباطات توجه ويژه به بحث فناوري اطلاعات است، متاسفانه در گذشته توجه به ارتباطات بيشتر از فناوري اطلاعات بوده و اين امر باعث عدم پيشرفت لازم كشور در اين حوزه بوده است، لذا ما در راستاي شعار خود و توسعه كشور درصدد توسعه IT به صورت ويژه هستيم.

البته اين بدين معنا نيست كه از حوزه ارتباطات غافل شويم و همان‌طور كه در مجلس قول بهبود اختلالات تلفن همراه داديم درصدد رفع مشكلات كاربران تلفن همراه هستيم، البته بايد گفت كه به‌رغم همه بحث‌هايي كه صورت مي‌گيرد، نسبت‌هايي كه در رايانه‌هاي ارتباطات همراه در زمينه اختلالات تلفن همراه به صورت ثبت رسمي روزانه داريم، اين مشكلات هنوز در حد مجاز است و به ثبت غير مجاز برابر پروانه نرسيده است.

تقي‌پور ضمن اشاره به برنامه جديد سرمايه‌گذاري شركت مخابرات ايران براي ارتقاي كيفيت شبكه تلفن همراه گفت: اين برنامه جديد بر مبناي برطرف‌سازي اختلالات تلفن‌همراه طراحي شده است.

وزير ارتباطات در پايان گفت: يكي ديگر از برنامه‌هاي ما در حوزه فناوري اطلاعات حمايت از بخش‌خصوصي فعال در اين حوزه و اختصاص بودجه قابل توجهي به توسعه IT است.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید