چند ماهیست که شایعاتی در خصوص مشخصات و قیمت آیفون جدید اپل در فضای وب مطرح می شود به طوری که برخی از تحلیلگران قیمت برخی از مدل های این گوشی را فراتر از ۱۰۰۰ دلار و برخی ها نیز بین ۸۵۰ تا ۹۰۰ دلار پیش بینی کرده اند.

حال اخیراً سیمونا جانکوفسکی از تحلیلگران مرکز گلدمن ساچس عنوان کرد که امسال قیمت آیفون جدید اپل تقریبا با ۱۰۰۰ دلار روانه بازار خواهد شد. وی در جدیدترین یادداشت خود برای سرمایه گذاران خاطرنشان کرد که اپل مدل ۱۲۸ گیگابایتی نسل جدید گوشی های آیفون خود را با برچست قیمتی ۹۹۹ دلار عرضه خواهد کرد.

آیفون 8 با چه قیمتی عرضه می شود؟
آیفون ۸ با چه قیمتی عرضه می شود؟

وی در ادامه افزود از آن جایی که انتظار می رود که امسال شاهد معرفی مدل ۲۵۶ گیگابایتی نیز باشیم، پیش بینی می شود که اپل قیمت ۱۰۹۹ دلار را برای این محصول خود نظر بگیرد. خانم جانکوفسکی ادامه داد که برخلاف شایعاتی که این روزها در فضای وب منتشر می شود، کوپرتینویی ها امسال گوشی های آیفون خود را در دو مدل حافظه داخلی ۱۲۸ و ۲۵۶ گیگابایتی عرضه خواهند کرد.

اگرچه این ادعا با مخالفانی نیز همراه است، اما شواهد و گزارش های اخیر نشان می دهد که پیش بینی های این تحلیلگر چندان هم غیرمنطقی به نظر نمی رسد. چرا که برخی منابع خبری ادعا کرده اند که اپل قصد دارد تا با بالابردن حافظه مدل پایه آیفون امسال و عرضه آن با قیمت بالاتر، میزان درخواست ها برای این گوشی را محدود کند تا از این طریق بتواند در زمان مناسب، پاسخگوی تقاضای خریداران برای دریافت این گوشی ها باشد.

بیشتر بدانید:   به‌زودی با حرکات سر آی فن خود را کنترل کنید!

شنیده شده که تامین کنندگان قطعات اپل با مشکلاتی در تولید برخی قطعات مورد استفاده در این گوشی دست و پنجه نرم می کنند که همین مسئله نگرانی اپل را برای عدم تامین نیاز بازار دوچندان کرده و این شرکت را به افزایش حافظه داخلی مدل پایه و افزایش قیمت این گوشی سوق داده است.

 بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.