اگرچه هشدار در مورد عدم رعايت نكات امنيتي در زمان استفاده بسياري از كاربران از اينترنت به طور دائم تكرار مي شود، اما بررسي ها حاكي است كه در مجموع كاربران اينترنت باهوش‌تر و عاقل‌تر شده اند.

به گزارش فارس، بررسي هاي تازه مؤسسه pew حاكي است كه كاربران وب و اينترنت اين روزها نسبت به تلاش هايي كه براي هك كردن و سرقت اطلاعات حساس آنها به كار مي‌رود هشيارتر هستند و سخت تر از گذشته اجازه سوءاستفاده به كلاهبرداران آنلاين مي دهند.

بر همين اساس كاربران جوان تر و كم سن و سال تر بيشتر از افراد مسن و داراي سن بالا نسبت به مسائل و تمهيدات امنيتي توجه نشان مي دهند.

تحقيقات pew كه حد فاصل آگوست تا سپتامبر سال 2009 انجام شده حاكي است كه كاربران اينترنت در حال حاضر بسيار بيشتر از گذشته در مورد حفظ هويت خود در اينترنت حساس هستند و به شيوه هاي مختلف سعي مي كنند هويت خود را مخفي نگهدارند.

همچنين 57 درصد از كاربران بزرگسال هم اكنون اطلاعات مربوط به خود را در فضاي آنلاين جستجو مي كنند كه اين رقم نسبت به سال 2006 حدود 10 درصد بيشتر شده است.

از سوي ديگر در حالي كه در سال 2006 حدود 36 درصد از مردم از طريق اينترنت در جستجوي سوابق افراد بودند اين رقم هم اكنون به 46 درصد رسيده است.

بیشتر بدانید:   حداقل سرعت 6/1کيلو بايت بر ثانيه و حداکثر 16 کيلو بايت بر ثانيه برای ADSL

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.